Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ścieżka i chodnik będą dokończone

05-04-2018, 09:02 Agnieszka Lewko

Jeden z mieszkańców Rudy zwrócił się do naszej redakcji z pytaniami dotyczącymi chodnika i ścieżki rowerowej, przy których niedawno zakończyły się prace . Chodzi o kilkusetmetrowy fragment ulicy Zabrzańskiej od firmy Binotto do skrzyżowania z ulicą Kokotek.  - W chodniku zostały umieszczone latarnie oraz krzywo zamocowane znaki, niezagospodarowane są także trawniki wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej, w niektórych miejscach przy latarniach brakuje też kostki brukowej. Czy remont ten będzie jeszcze dokończony, czy to już zostanie w takim nieładzie? - pyta pani Katarzyna, jedna z naszych Czytelniczek.

Po opuszczeniu terenu przez ekipę budowlaną, wielu mieszkańców było przekonanych, że prace zostały już ukończone i nowo powstała ścieżka  rowerowa i chodnik  są już gotowe do użytku. Jednak jak się okazało budowlańcy wrócą na Zabrzańską jeszcze w tym miesiącu.

- W sprawie prowadzonych prac na ulicy Zabrzańskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Kokotek informujemy, że nie można mówić tu o powstałych usterkach, ponieważ część prac celowo została przesunięta na wiosnę, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne panujące w grudniu ubiegłego roku - tłumaczy Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.  - Część prac m.in. uporządkowanie terenów zielonych, uzupełnienie brakujących kształtek oraz przesunięcie słupów oświetlenia ulicznego wykonanych zostanie w kwietniu tego roku. Dodatkowo informujemy, że oznakowanie pionowe, po zakończeniu tych prac, także zostanie szczegółowo sprawdzone - dodał. 


Komentarze