Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rusza projekt JadłoDzielnia

07-11-2017, 12:18 Agnieszka Lewko

Ruszył kolejny projekt Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska, czyli „JadłoDzielnia”.  Już niedługo w Kochłowicach powstanie miejsce, w którym będzie można podzielić się jedzeniem z kimś potrzebującym. Żeby inicjatywa mogła ujrzeć światło dzienne trzeba było zebrać 1000 zł, jednak dzięki ludziom o wielkim sercu, którzy przyłączyli się do zbiórki, cel ten udało się zrealizować.

- Będzie to tak naprawdę budka lub jakieś pomieszczenie, gdzie każdy będzie mógł wejść. Potrzebna jest także lodówka, bez której obejdzie się na początek, bo w zimę jest zbędna, ale później będziemy  o nią walczyć. Najważniejsze żeby pomysł się przyjął! A wierzę, że są ogromne szanse na to, tak jak stało się w przypadku „Ciepłodzielni” - tłumaczy Rafał Wypior, prezes Stowarzyszenia Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska.

„JadłoDzielnia” to miejsce, w którym każdy będzie mógł zostawić zbędne jedzenie, a potrzebująca osoba będzie mogła z tego skorzystać. Poza tym akcja będzie także działać na zasadzie wymiany.

- Przyznam, że wątek „JadłoDzielni” pojawił się już na wiosnę, ale nie został podchwycony przez mieszkańców. Teraz kiedy świetnie działa akcja z wieszakami, a „JadłoDzielnia” pojawia się w sąsiednich miastach, mieszkańcy sami pytają czy coś takiego zrobimy u nas. Cieszę się z tego powodu, bo to znak, że nigdy nie należy rezygnować z marzeń i pomysłów. Należy tylko czekać na odpowiednią chwilę - dodaje Rafał Wypior.


Komentarze


19-11-2017, 16:23
diki napisał(a):

brawo !!!! młody już zaczął ,,działanie,, WIDOCZNE SKUTECZNE POŻYTECZNE =DLATEGO DOCENIONY PRZEZ ZARZĄD MIASTA I P prezydent ZDZIWIENI MIESZKAŃCY KOCHŁOWIC ;; co to się dzieje? popieramy i włączamy się!!! oby trwało i się rozrastało

08-11-2017, 19:11
Kasia napisał(a):

Z takimi osobami jak Rafał wszystko da sie zrobić. Dziękujemy