Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rozwiń swój biznes! Zrób internetową rewolucję!

02-10-2017, 15:07 UM Ruda Śląska

Wykorzystanie Internetu w biznesie to obecnie już nie trend lub moda, a konieczność. Marketing internetowy to tak bardzo rozwijające się zagadnienie, że nie wszyscy przedsiębiorcy radzą sobie z jego wykorzystaniem w praktyce. Ruda Śląska wychodzi naprzeciw tym trendom i organizuje miejską odsłonę projektu Google Internetowe Rewolucje. Otwarty wykład dla przedsiębiorców i mieszkańców poprowadzi doradca Kamil Hatko. Prezentacja odbędzie się 11 października br. o godz. 15:00 w Śląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej przy ul. Goduli 36. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem a.lein@inkubatorsl.pl lub tel. 32 342 22 30 wew. 105.

Internet w biznesie to stosunkowo nowa wartość, która w Polsce zaczęła się rozwijać dopiero dekadę temu – podkreśla Kamil Hatko z Google Internetowe Rewolucje. - Nie dziwi więc fakt, że lokalne firmy, które działają na rynku od 20-30-40 lat, nie zawsze potrafią odnaleźć się w tej rzeczywistości. Z kolei osoby, które na rynku istnieją od niedawna lub zamierzają dopiero wejść ze swoim biznesem, także moją trudności z wykorzystaniem potencjału jakie daje Internet - dodaje.

Odpowiedzią na te problemy jest projekt Google Internetowe Rewolucje, który od maja 2017 r. działa równolegle w całym kraju. Teraz przybywa także do Rudy Śląskiej! Jest to szansa nie tylko dla lokalnych przedsiębiorców, ale również dla całego miasta, aby zbudować swoją rozpoznawalność jako przedsiębiorczy partner i atrakcyjny rynek do współpracy. - Niestety bez rozwoju lokalnych firm i świadomości mieszkańców będzie to niezwykle trudne – zauważa Hatko.

Dla kogo jest projekt Google Internetowe Rewolucje?

W założeniach projektu jest dotarcie do przedsiębiorców prowadzących własną działalność, pracowników, którzy odpowiadają za marketing w firmach oraz do osób, które dopiero myślą o własnym biznesie, ale nie wiedzą jak wykorzystać do tego możliwości marketingu internetowego.

Na czym polega uczestnictwo w projekcie i jak ono przebiega?

Każda osoba, która zarejestruje się do projektu Google Internetowe Rewolucje, otrzyma swojego dedykowanego doradcę, który skontaktuje się z nią, aby ustalić miejsce i czas indywidualnej konsultacji. Zazwyczaj trwa ona około godziny i podczas spotkania można poruszać wszelkie zagadnienia związane z wykorzystaniem potencjału marketingu internetowego w kontekście własnej firmy. Następnie, po spotkaniu, doradca tworzy Plan Działania, zawierający wszystkie poruszone aspekty i przesyła na e-mailem. Po tym dopiero rozpoczynają się Internetowe Rewolucje, ponieważ przez 2-3 miesiące od spotkania doradca cały czas jest do dyspozycji przedsiębiorcy, odpowiadając na wszelkie pytania z tego zakresu.

Jakie tematy są poruszane podczas konsultacji?

W zasadzie to wszystkie tematy, które są interesujące i istotne dla przedsiębiorcy, a związane są z marketingiem internetowym i wykorzystaniem potencjału Internetu. Może to być strona internetowa, obecność firmy w Google, media społecznościowe, w tym profile firmowe na Facebooku, a także widoczność strony w wyszukiwarce Google, kampanie reklamowe Google Adwords lub Facebook Ads, email marketing, wykorzystanie wideo do promocji firmy lub eksport towarów i rozwój na rynkach zagranicznych. Spectrum możliwości jest ogromne, ale konsultacja zawsze dotyczy konkretnego przypadku danej firmy lub biznesu.

Ile kosztuje uczestnictwo w projekcie?

Wzięcie udziału w projekcie jest zawsze bezpłatne, nie wiąże się z żadnymi umowami ani zobowiązaniami. Wystarczy zgłosić się, wypełniając formularz na stronie g.co/InternetoweRewolucjeDlaFirm

Do tej pory w Internetowych Rewolucjach w Polsce wzięło udział ponad 7000 firm o różnym stopniu zaawansowania. Aż 1300 z nich wzięło również udział w indywidualnych konsultacjach!. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że aż 94% przedsiębiorców było bardzo zadowolonych ze spotkania i 99% poleciło je swoim znajomym i partnerom biznesowym. Jednak to, co najważniejsze, to korzyści jakie płyną z samego uczestnictwa - przedsiębiorca otrzymuje bezpłatne, merytoryczne wsparcie, co pozwala uświadomić sobie, jak ważny jest Internet w kontekście jego biznesu. - Projekt Google Internetowe Rewolucje nie zmienia firmy z dnia na dzień, ale pozwala zmienić perspektywę patrzenia na swój biznes poprzez pryzmat marketingu internetowego. Pamiętaj, że Internet, to także Twój biznes – podkreśla Kamil Hatko.

Rudzka odsłona projektu Google Internetowe Rewolucje odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Ruda Śląska oraz we współpracy ze Śląskim Inkubatorem Przedsiębiorczości.


Komentarze