Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rondo przejezdne, ale... nie do końca

30-01-2019, 10:30 Joanna Oreł

Choć roboty nie dobiegły jeszcze końca to kierowcy mogą już jeździć przez rondo u zbiegu ulic Wolności, Magazynowej i Brańskiego w Rudzie, które częściowe jest czynne. I na razie to tyle, bo aby sfi nalizować wszystkie prace, musi utrzymać się dobra pogoda.

Od kilku tygodni mieszkańcy zastanawiają się, czy rondo już jest gotowe, czy też jeszcze nie. – Na początku roku zdziwiłem się, bo rondo było przejezdne, ale teren wygląda nadal jak plac budowy. Mam nadzieję, że na tym nie koniec – zwrócił się do nas pan Paweł, mieszkaniec Rudy.

Owszem, rondo jest już czynne, ale częściowo. Możliwy jest przejazd nim przez ulicę Wolności oraz na połączeniu z ulicą Magazynową. Nadal jednak zamknięte jest połączenie z ulicą Brańskiego. Do wykonania jest jeszcze szereg prac. Dotychczas przebudowano urządzenia podziemne, wykonano roboty ziemne oraz podbudowy i część robót brukarskich, a także ułożono warstwy podbudowy bitumicznej. Teraz trzeba ułożyć warstwę ścieralną z masy asfaltowej, dokończyć roboty brukarskie oraz wykończeniowie. – W celu wykonania pozostałych robót niezbędne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Obecnie nie jest to możliwe – tłumaczył w połowie stycznia Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.


Komentarze


31-01-2019, 08:35
kris napisał(a):

Widac w miejscie wielu idiotow, skoro sadza ze taki stan oznacza koniec robot