Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rondo będzie gotowe w styczniu

06-12-2018, 11:17 Arkadiusz Wieczorek

W dzielnicy Ruda trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wolności, Magazynowej i Brańskiego. Inwestycja miała się zakończyć 30 listopada. Termin jednak został przesunięty, więc mieszańcy pytają skąd to opóźnienie. – Budowa ronda to dobry pomysł, jednak roboty z tym związane bardzo utrudniają codzienną komunikację. Cieszyliśmy się, że remont zakończy się w listopadzie – pisze pani Karina, mieszkanka dzielnicy. – Prace nadal trwają, a my chcemy wiedzieć, jak długo jeszcze potrwają utrudnienia – dodaje Czytelniczka.

Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo i płynność ruchu na skrzyżowaniu. Koszt inwestycji to ponad 7,8 mln zł. Zadanie obejmuje wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, a także chodnika i ścieżki rowerowej z kostki betonowej, zatoki autobusowej z kostki granitowej i miejsc postojowych z płyt ażurowych, budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, a także rozbiórkę nieużywanego już torowiska tramwajowego. W ramach inwestycji wybudowane zostanie też oświetlenie drogowe ulicy Brańskiego od ronda do skrzyżowania z ulicą Narcyzów oraz doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy ul. Wolności. Samo rondo będzie typu turbinowego – kierowcy wjeżdżający z ul. Magazynowej i od południowej strony z ul. Wolności przed wjazdem na rondo będą wybierali jeden z dwóch pasów ruchu zgodnie z planowanym kierunkiem wyjazdu.

Wszystko jednak w swoim czasie, bo realizacja inwestycji nie obyła się bez problemów. - Termin oddania ronda do użytku został przesunięty na 30 stycznia przyszłego roku. Wydłużenie prac spowodowane jest problemami związanymi z przebudową infrastruktury podziemnej m.in. gazociągiem i kanalizacją. To wydłużyło termin wykonania prac nie tylko w rejonie samego ronda, ale także na ulicy Wolności praktycznie do skrzyżowania z ul. Mickiewicza – tłumaczy Krzysztof Mejer, zastępca prezydent miasta Ruda Śląska.


Komentarze


11-12-2018, 18:31
hugo napisał(a):

Gdy dojdzie do tragedii to wtedy pan Mejer będzie szukał winnych tego opóżnienia ale wtedy będzie za póżno.Tak urzędasy z naszego miasta pilnują terminów.To jest chore żeby takie rondo robić 6 miesięcy

11-12-2018, 18:27
hugo napisał(a):

To jest skandal.O dwa miesiące termin się opóżnił.Jak była piękna pogoda do połowy listopada to firma Drogopol pracowała do 15 a w soboty nie pracowali,a teraz opóżnienie.Przy szkole podstawowej nr.30 przez remont jest główna droga objazdowa i dopiero jak stanie się jakaś tragedia z powodu objazdu to Urzędasy się obudzą.Gdyby były kary dla firmy która nie wywiązała się z terminem to przypuszczam że rondo byłoby gotowe.