Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ronda rozkwitają

14-09-2017, 09:27 Joanna Oreł

Kolejne ronda w Rudzie Śląskiej zmieniają się z tygodnia na tydzień. Po remoncie tego przy CH Plaza, wkrótce upiększą go rośliny. Przy stacji Shell w Wirku już widać efekty tego typu prac. I jako że jesień zbliża się wielkimi krokami, jesienne barwy zagościły także niedawno na nowym rondzie w Chebziu. – W miarę posiadanych środków staramy się porządkować kolejne ronda. Pierwsze efekty już są widoczne i już mamy kolejne plany – podkreśla Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

I tak, od kilku tygodni na rondzie u zbiegu ulic 1 Maja, Głównej i Obrońców Westerplatte trwają prace remontowe prowadzone przez Wydział Dróg i Mostów. Teraz rondo „przejmie” Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej TBS. – W związku z zakończeniem prac drogowych przez WDiM Urzędu Miasta Ruda Śląska, od 07.09.2017 r. MPGM TBS prowadzi prace związane z zagospodarowaniem wyspy ronda przy CH Plaza – zapowiada Wioletta Szmatłoch, kierownik Biura Utrzymania Zieleni MPGM TBS. – Po wykonaniu prac porządkowych, planuje się nasadzić następujące rośliny: całoroczne trawy ozdobne, bukszpany wiecznie zielone, sezonowe kwiaty (w zależności od pory roku i panujących warunków) np. begonie, starce – dodaje.

Zmiany widać także na nowym rondzie w Chebziu. Zostały tam posadzone w skupiskach pęcherznice kalinolistne, lawendy, żurawki, wrzosy i wrzośce. Całość została wyściółkowana korą ozdobną. Wszystko są to rośliny całoroczne. Ponadto w ubiegłym tygodniu końcowe prace porządkowe prowadzono w Wirku na rondzie przy stacji Shell. – Na rondzie przy stacji Shell sadzone są obecnie: żywotniki zachodnie w formie kulistej, żywotniki forever gold, kosodrzewiny, wrzosy. Wspomniane rośliny idealnie wkomponują się w dotychczasową przestrzeń roślinną ronda. Całość zostanie okryta korą – wylicza Wioletta Szmatłoch.

Takie są tegoroczne plany MPGM TBS, które zarządza zielenią w mieście. – W następnym roku, we współpracy z Urzędem Miasta Ruda Śląska, będą porządkowane następne ronda. Szczegóły niebawem – mówi Wioletta Szmatłoch.


Komentarze