Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Rok wyzwań, rok zmian

20-12-2018, 09:21 Joanna Oreł

49 wydań, 928 stron, kilkanaście organizowanych lub współorganizowanych imprez oraz ponad 30 tys. lajków na Facebooku. To tylko niektóre z liczb podsumowujących mijający 2018 rok w redakcji „Wiadomości Rudzkich”. Już od 26 lat niezmiennie jesteśmy z Wami, przekazując najważniejsze informacje w różnej formie oraz stale się rozwijając.

„Wiadomości Rudzkie” to nie tylko tygodnik ukazujący się co środę. Dziś można śmiało powiedzieć, że łączymy tradycję ze zmieniającym się charakterem mediów i otwartą głową na nowe pomysły. Obecnie „Wiadomości Rudzkie” to m.in. portal internetowy, fan page na Facebooku, który kolejny rok odnotował rekordową liczbę lajków, czyli 30 tys. lajków oraz konto na Instagramie, które uruchomiliśmy w tym roku. Jesteśmy z Wami nie tylko za sprawą gazety, czy social mediów, ale również relacjonując na żywo sesje Rady Miasta, czy poprzez studio TV.

Nie zwalniamy także tempa, jeżeli chodzi o współorganizację imprez. Czy to poprzez wynajem mobilnej sceny, czy też poprzez współorganizację po raz drugi Dni Rudy Śląskiej. Okazało się, że „Bitwa Muserów” była prawdziwym strzałem w dziesiątkę, która na wireckie targowisko przyciągnęła tłumy młodzieży. Nie zapominamy także o imprezach, które wpisały się już w tradycję „Wiadomości Rudzkich”. Mowa tutaj o gali „Unikalni” oraz o „Plebiscycie na Sportowca i Trenera Roku”. 2018 rok przyniósł też takie inicjatywy, jak wybory Miss Rudy Śląskiej oraz Miss Wakacji.

Jesteśmy również obecni podczas Waszych najważniejszych chwil w życiu, czy to przy okazji obchodów Złotych Godów, czy publikując zdjęcia nowo narodzonych rudzian. – Nasza działalność, charakter redakcji i naszej pracy zmienia się z roku na rok i co nuż angażujemy się w nowe projekty. Jednak od zawsze na pierwszym miejscu byli i są nasi Czytelnicy, czyli mieszkańcy Rudy Śląskiej. To właśnie dla nich chcemy nie tylko informować, ale również organizować różnego rodzaju imprezy. Wiemy, że warto – podkreśla Anna PiątekNiewęgłowska, redaktor naczelna „Wiadomości Rudzkich”. – Ostatnie lata były dla nas intensywne, jeżeli chodzi o zmiany. Kolejny rok z pewnością też będzie pełen wyzwań, na które jak zawsze jesteśmy gotowi – podsumowuje.


Komentarze