Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Rodzice małych pacjentów ze wsparciem

30-04-2024, 21:44 Joanna Oreł

Na Oddział Pediatryczny Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach trafiło pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą one służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego leczenia.

Liczba przekazywanych łóżek dla rodziców zależy od donatorów, przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu „Złoty Sąsiad” wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce. W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji pięć łóżek dla Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej sfinansował Stanisław Czesak, franczyzobiorca McDonald’s Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda. To kolejna taka darowizna przekazana tej placówce przez fundację. Dwa lata temu na oddział pediatrii również trafiło pięć łóżek dla rodziców.

- Hasło misji przewodniej Fundacji - „Aby rodzina mogła być razem” - nie jest nam obce, a wręcz traktujemy je jako naszą priorytetową powinność. Pobyt dziecka w szpitalu z całą pewnością nie jest doświadczeniem miłym, czy komfortowym, zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, by leczenie w naszej placówce wiązało się z jak najmniejszym dyskomfortem - mówi Ewa Krych, prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. - Współpraca z takimi jednostkami jak Fundacja Ronalda McDonalda oraz otrzymywane wsparcie nie tylko odciąża szpital, ale umożliwia nam podnoszenie standardów i jakości naszych oddziałów. Otrzymane łóżka wzbogacą naszą kolekcję i z całą pewnością przez długie lata będą służyć rodzicom naszych pacjentów - dodaje.

Łóżka są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe - w ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek, a wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania.

- Wiem, jak cenny jest czas spędzony razem z rodziną na co dzień. Tym ważniejszy jest on podczas trudnych chwil walki z chorobą dziecka. Dlatego popieram i wspieram inicjatywę Fundacji Ronalda McDonalda, która zapewnia rodzicom łóżka na oddziałach dziecięcych. Rodzice potrzebują wygodnego łóżka, nie mogą przecież tygodniami spać na krzesłach – podkreśla Stanisław Czesak, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Foto: Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej


Komentarze