Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Remont w odcinkach

06-12-2019, 09:34 admin

Trwa przebudowa torowiska w Nowym Bytomiu na odcinku od Huty Pokój do ul. Podgórze. W ramach prac wymieniany jest fragment torów oraz krzyżowka torowiska z bocznicą kolejową.

Remont, który rozpoczął się pod koniec listopada, realizowany jest na odcinku, gdzie zakończyła się modernizacja torowiska w 2017 roku aż do ulicy Podgórze (ok. 250 m). - Postanowiliśmy wykorzystać czas, kiedy zawieszono funkcjonowanie linii nr 9 (od 21 listopada do 8 grudnia - przyp. red.) w związku z pracami, które rozpoczęły się w Świętochłowicach na Zgodzie. Równolegle wymieniamy fragment torowiska tramwajowego wraz z bocznicą kolejową w Rudzie Śląskiej. Prace prowadzone są głównie w nocy, aby jak najmniej zakłócać ruch drogowy - tłumaczy Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie, na zlecenie której prowadzona jest przebudowa.

Na razie to jednak tyle, jeżeli chodzi o modernizację torów, po których kursuje “dziewiątka”. Co nie oznacza, że na papierze nic się nie dzieje. - Jeżeli chodzi o fragment od ulicy Podgórze do Chebzia to niedawno rozstrzygnęliśmy przetarg na wykonawcę projektu i podpisaliśmy umowę z firmą, która ma go wykonać. Będzie ona miała na to czas do końca 2020 roku - zapowiada Andrzej Zowada. - W założeniu ma być to linia dwutorowa, jednak zobaczymy, co wydarzy się w trakcie prac - dodaje.

Warto przypomnieć, że sprawa remontu torowiska linii nr 9 stała się kością niezgody pomiędzy miastem a spółką Tramwaje Śląskie na początku tego roku. Miasto nie kryło swojego niezadowolenia co do planów modernizacji. Chodziło właśnie o remont na odcinku od Nowego Bytomia do Chebzia oraz wzdłuż ulicy Karola Goduli - do granicy z Bytomiem, a także w Wirku i Bykowinie - do granicy ze Świętochłowicami. - Termin składania ofert w przetargu na modernizację torowiska wzdłuż ulicy Karola Goduli został wyznaczony na 17 grudnia, po czym nastąpi ich otwarcie, o ile oczywiście data ta nie zostanie przesunięta - mówi Andrzej Zowada.


Komentarze