Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Remont kanalizacji trwa

12-06-2018, 11:13 Agnieszka Lewko

Jeden z mieszkańców zwrócił się do naszej redakcji z pytaniem odnośnie robót w rejonie ulic Ks. Niedzieli, Nowobukowej i Zajęczej. - Codziennie wracam ulicą Nowobukową z pracy z Nowego Bytomia do Bielszowic i od jakiegoś czasu muszę jeździć inną drogą, bo można sobie zniszczyć zawieszenie w samochodzie przez uszkodzony asfalt - informuje pan Stanisław, nasz Czytelnik. - Jestem  bardzo ciekaw, ile ten stan jeszcze potrwa? - pyta.

Inwestycja realizowana w rejonie ul. Ks. Niedzieli to budowa kanalizacji deszczowej od skrzyżowania z ul. Górną do granicy Zabrza oraz częściowo w ul. Zajęczej. Jednocześnie w ul. Ks. Niedzieli od skrzyżowania z ul. Nowobukową do granicy miasta, budowana jest kanalizacja sanitarna.

- Wykonawcą jest firma przez PRD MPRD Sp.  z o.o. Efektem inwestycji obok nowej kanalizacji sanitarnej i deszczowej o długości 1,3 km, będzie również całkowicie nowa nawierzchnia jezdni.

Obecnie w całości wykonano już nową nawierzchnię na ul. Zajęczej. Wyasfaltowany został też odcinek  ul. Ks. Niedzieli od skrzyżowania z ul. Nowobukową do granic miasta. - Na czas budowy kanalizacji deszczowej w ul. Ks. Niedzieli wyznaczone zostaną objazdy w związku z jej czasowym zamknięciem. Projekt organizacji ruchu prac zakłada etapowe wyłączanie pasów jezdni tak, aby zminimalizować powstające uciążliwości - tłumaczy Małgorzata Kowalczyk - Skrzypek, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej.

Jednak jeszcze przez jakiś czas mieszkańcy Bielszowic będę musieli liczyć się z utrudnieniami. - Przedłużenie terminu wykonania prac spowodowane zostało utrudnieniami związanymi  z koniecznością zmiany technologii robót ze względu na silne uzbrojenie podziemne terenu - dodaje Małgorzata Kowalczyk - Skrzypek. Roboty, jeśli chodzi o kanalizację deszczową i sanitarną w ul. Ks. Niedzieli od skrzyżowania z ul. Nowobukową do granic miasta zostały już zakończone. Z kolei dopiero na początku sierpnia zakończy się budowa kanalizacji deszczowej w ul. Ks. Niedzieli pomiędzy   skrzyżowaniami z ul. Górną i Nowobukową.


Komentarze