Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Relikwie w Bielszowicach

11-05-2013, 12:32 Monika Herman - Sopniewska

Dzisiaj o godzinie 10.00 do Kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach zostały uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionego Jana Pawła II.

 

 

To była wyjątkowa uroczystość. Ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, który przez lata pełnił funkcje sekretarza bł. Jana Pawła II, wraz z ks. abp. Wiktorem Skorcem wprowadzili do parafialnego kościoła relikwie bł. Jana Pawła II. Relikwie stanowi odrobina włosów Błogosławionego. W czasie ceremonii ks. abp Wiktor Skworc podziękował również za sakrament chrztu przyjęty w bielszowickiej parafii 65 lat temu oraz za 40 lat kapłaństwa.

 

- Dla naszej parafii to wyróżnienie i radość, że relikwie Ojca Świętego Jana Pawła II zostały wprowadzone właśnie tutaj – mówił ks. prałat Piotr Kurzela, proboszcz parafii.

Bł. Jan Paweł II był duchowym przewodnikiem dla wielu z naszych parafian. Wszyscy czujemy się z Nim mocno związani, a obecność relikwii Błogosławionego z pewnością doda otuchy i siły każdemu, kto będzie zwracał swoją modlitwę w stronę Ojca Świętego – dodał ks. prałat.


Komentarze