Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Referendyści przeproszą!

22-06-2012, 16:35 Monika Herman - Sopniewska

Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach zakończył się pierwszy proces dotyczący kampanii referendalnej. Zwolennicy odwołania prezydent miasta muszą ją przeprosić za podanie nieprawdziwych informacji.


Sąd okręgowy w Gliwicach zakazał publikowania i propagowania reklamy zawierającej informację o treści:  „Rażąco złe decyzje Pani Prezydent, zgoda na rabunkowe wydobycie węgla pod miastem, zgoda na uruchomienie krematorium z rażącym naruszeniem prawa, drastyczne podwyżki  cen wody i podatków, zgoda na sprzedaż PEC–u”.


Sąd Apelacyjny w Katowicach uznał, że treści zawarte na banerze wykraczały poza zakres dopuszczalnej agitacji, a Komitet Referendalny nie wykazał "prawdziwości twierdzeń o rażąco negatywnych konsekwencjach dla społeczności lokalnej podejmowanych przez prezydent decyzji".


Teraz Komitet Referendalny musi przeprosić prezydent Grażynę Dziedzic na stronie internetowej www.sferatv.pl. Według Sądu Okręgowego w Gliwicach przeprosiny mają być zamieszczone na stronie internetowej do 22 czerwca do godziny 24. Sąd nakazał również komitetowi referendalnemu wpłacenie kwoty 2 tysięcy złotych na rzecz Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza w Rudzie Śląskiej.


Wyrok jest prawomocny.


 


Komentarze


25-06-2012, 22:02
Ferdek napisał(a):

Za kłamstwa i całą aferę powinni solidniej zapłacić.

22-06-2012, 18:42
stefek burczy mucha napisał(a):

a ja się śmieję od ucha do ucha aż mnie bolą mięśnie brzucha:)

22-06-2012, 17:03
rudzianka napisał(a):

za kłamstwa trzeba przeprosić!!!