Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Razem zagrają kolejny raz dla Eli

08-09-2021, 15:32 Joanna Oreł

Sobotni festyn ,,Challenge dla Eli” był pierwszą imprezą przygotowaną przez uczniów, absolwentów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, w którym pracuje Elżbieta Żurek. Nauczycielka zmaga się z chłoniakiem, a na leczenie onkologiczne potrzebne jest aż ok. 1,5 mln zł. Kolejne wydarzenie charytatywne organizowane przez społeczność I LO odbędzie się we wtorek (14.09). Tym razem zaplanowano koncert „Gramy dla Eli” w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu.

Festyn szkolny „Challenge dla Eli” odbył się na boisku przy I LO i była to okazja do wspólnej jogi, zumby, stepu oraz nauki boksu. Przygotowane zostały także atrakcje dla najmłodszych.

Z kolei w trakcie koncertu, który ma się odbyć we wtorek (14.09), wystąpią Grzegorz Poloczek, Bożena i Mirosław Szołtysek, Top Man, Michał Gabor, Zespół 7 niebo oraz solistki, czyli uczennice I LO (Natalia Siodłak, Wiktoria Skudlik, Marta Badura, Magdalena Daszkiewicz i Julia Skowron). W przerwie koncertu odbędą się licytacje oraz sprzedaż wypieków przygotowanych przez uczniów oraz pączków od piekarni Jakubiec. Bilety wstępu w formie cegiełek (od 25 zł) można nabyć w sekretariacie I Liceum Ogólnokształcącego oraz poprzez fanpage na Facebooku „Mickiewicz dla Eli”.

– Jesteśmy przekonani,że wspólnymisiłami, wraz z mieszkańcami naszego miasta, pomożemy pani Elżbiecie, która jest bardzo cenioną i lubianą nauczycielką oraz działaczką społeczną o ogromnym sercu – podkreśla Ewa Chromik, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im A. Mickiewicza w Rudzie Śląskiej i koordynatorka akcji. – Z pewnością nie udałoby nam się to bez naszej młodzieży, która jest wyjątkowa, bo niezwykle empatyczna i aktywna. Z tego też powodu z przyjemnością organizujemy w I LO różne inicjatywy. Tym razem cel jest dla nas szczególnie ważny. Myślę, że nasze działania w ramach akcji „Mickiewicz dla Eli” przyniosą wiele dobrego. Wszyscy czekamy na powrót naszej pani profesor do pełni sił – dodaje.

Elżbieta Żurek to społeczniczka i wolontariuszka oraz wieloletnia nauczycielka informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym. W ubiegłym roku pani Ela dowiedziała się, że ma chłoniaka. Niestety pomimo początkowej nadziei, że rak zniknął, okazało się, iż nowotwór nie odpuścił. W marcu tego roku nastąpił nawrót choroby. Została ostatnia szansa, czyli specjalistyczna terapia Car T-Cell, która prowadzona jest w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, ale nie jest refundowana w Polsce. Jej koszt to wspomniane 1,5 mln zł.

Całe miasto działa dla Eli!

W pomoc Elżbiecie Żurek włączyli się także m.in.: Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja, Fundacja Aktywni My, Slavia Ruda Śląska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy wsparciu rudzkiego magistratu, sklepu Callistoshop oraz organizacji Combat Alert (oddział Ruda Śląska).

Dzięki nim kolejne wydarzenia organizowane dla Elżbiety Żurek odbędą się:
• 10-11.09 – koncert „Gramy dla Eli” Slavia Ruda Śląska (10.09 „Mocne Granie” – wystąpią Artefakt, Chaos, 418, Warhlack, Oberschlesien przy wsparciu grup motocyklowych z całego regionu; 11.09 „Gramy Rodzinnie” – wystąpią Bożena Mielnik, Bogusława Piechura, Travers, Draka, Grzegorz Szromik, Marian Brzoza, Karolina i Adam Krawczyk, Michalina Starosta, Edek Sikora, STIFF Capella, Top Man oraz Chillout; na zakończenie dyskoteka). Dodatkowo 11.09 w godzinach od 15 do 19 odbędzie się Holi Święto Kolorów.
• 18-19.09 – zbiórka odzieży używanej przy CH Plaza w godzinach od 8 do 20. Ponadto zapanowano pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej dla najmłodszych.
• 20.09 – koncert „Elu to dla Ciebie – co nam w sercu gra”, recital przy wsparciu solistów z Teatru Rozrywki z Chorzowa oraz występ zespołu Silesian Hammond Group,
• 25.09 – piknik rodzinny z atrakcjami dla najmłodszych w Parku Strzelnica w Bielszowicach od godz. 14.


Komentarze