Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Razem dla Rudy

08-01-2013, 22:10 Monika Herman - Sopniewska

W połowie grudnia w Rudzie Śląskiej zawiązał się nowy klub radnych pod nazwą „Razem dla Rudy”. W jego skład weszli  Ewa Błąkała - Zawronek, Beata Drzymała – Kubiniok, Witold Hanke,  Anna Łukaszczyk oraz Krzysztof Rodzoch.  Nie wykluczam, że klub przekształci się w Stowarzyszenie. Często jest tak, że to właśnie stowarzyszenia tworzące komitety wyborcze wprowadzają do Rady Miasta swoich przedstawicieli, a ci tworzą klub. Tym razem, być może, będzie odwrotnie   – mówi Witold Hanke, przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Rudy, który dodaje:

 

 - Chcemy pracować - razem - dla dobra naszego miasta i do tych działań zapraszamy innych. Staramy się być blisko ludzi, bo chcemy znać ich zdanie na tematy dla naszego miasta ważne. Z tych kontaktów biorą się potem niektóre interpelacje i inicjatywy, które mają służyć nam wszystkim, mieszkańcom.  W ramach  klubu Razem dla Rudy chcemy się spotykać  i rozmawiać, bo w czasie dyskusji rodzą się zwykle najlepsze pomysły.  Jesteśmy otwarci na dyskusję również z innym radnymi i nie tylko radnymi. Nikt nie ma monopolu na rację, dlatego też daleki jestem od stawiania jakichś warunków moim klubowym kolegom, czy też stosowania tzw. dyscypliny charakterystycznej dla działań partyjnych. Nie jesteśmy i nie będziemy partią polityczną. Chcemy być samorządowcami skupiającymi się na tym co dobre dla Rudy i rudzian, zamieniającymi indywidualne myślenie na wspólne działanie.- Tak dobrze się składa, że każdy z naszego klubu specjalizuje się w określonej branży  - z medycyny, oświaty, ekologii. Witold Hanke to urodzony społecznik, a ja bronię praw zwierząt. Razem tworzymy zgrany, wszechstronny  zespół i mam nadzieję, ze trafimy do wszystkich w mieście, którym możemy pomóc. Bo głównym celem jest wsłuchiwanie się w głosy naszych wyborców – mówi Beata Drzymała – Kubiniok z Klubu Radnych Razem dla Rudy.

 

foto: archiwum


Komentarze


09-01-2013, 16:22
zaciekawiony napisał(a):

Kazda inicjatywa mieszkancow,radnych dobrze prognozujaca na przyszlosc dla tego biednego miasta zasluguje na poklask-jesli oczywiscie jej cel jest szlachetny ! Mieszkancom zalezy by NA ZAWSZE wymazac z pamieci potworny dramat miastam gdy bawil-uczyl sie zarzadzania dziadek,gdy powszechnym wowczas okresleniem nazywalo msie Rude MIASTEM PRZEKLETYM ! Jesli tylko wasza inicjatywa wspomoze etyke i gospodarnosc obecnej Prezydent to bedziecie miec OGROM poparcia ! W innym przypadku zostaniecie zmieceni z grona radnych ! Pamiec o dramacie 10 ciu lat dziadka pozostanie w tym spoleczenstwie na CWIERC WIEKU - tyle czasu bedzie tak naprawde trwalo niwelowanie ogromu zadluzenia,splaty zaciagnietych kredytow,w szczegolnosci na niweszczesny Park Wodny !