Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Psi spacer

19-09-2017, 09:53 UM Ruda Śląska

Rudzka „Fauna” zaprasza na kolejny dogtrekking, czyli psi spacer. Już w najbliższą sobotę, o godz. 14.00 wraz ze swoim pupilem będzie można pokonać 12-km trasę po rudzkich szlakach. Zapisy odbywają się do 20 września poprzez stronę www.fauna.rsl.pl lub telefonicznie pod numerami: 501 215 284 lub 509 471 357. Chęć udziału można również zgłaszać osobiście w punkcie organizacyjnym do 30 min. przed rozpoczęciem imprezy.

To już czwarta edycja dogtrekkingu w Rudzie Śląskiej. – Z roku na rok liczba uczestników marszu wzrasta – mówi  Beata Drzymała – Kubiniok, kierownik Społecznego Schroniska dla Zwierząt TOZ „Fauna” im. św. Franciszka z Asyżu, organizator wydarzenia. – Tylko w ubiegłym roku w imprezie wzięło udział 95 psiaków – wspomina. Trasa spaceru rozpocznie się w okolicach siedziby Stowarzyszenia Wędkarskiego „Lin” /tzw. „Rybaczówka”/ w Kochłowicach, gdzie na godz. 17.00 zaplanowano również wspólne ognisko. Nie jest to jednak zwykła przechadzka. – Dla uczestników przygotowaliśmy określone zadania do wykonania – zapowiada Beata Drzymała – Kubiniok. – Najlepsi otrzymają nagrody, ale atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy gry i zabawy. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze. Jeśli warunki atmosferyczne będą złe, to impreza odbędzie się w innym terminie – zastrzega.

W wydarzeniu może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 lat lub jest w wieku 16 - 18 lat i posiada pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w marszu /wiarygodność pisemnej zgody musi zostać potwierdzona telefonicznie, najpóźniej w przeddzień marszu/. Osoby poniżej 16. roku życia mogą startować tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Zasady udziału w dogtrekkingu są określone w przygotowanym przez organizatora regulaminie, z którym warto się zapoznać. Zakłada on m.in., że w marszu mogą brać udział psy, które mają powyżej 1 roku, ale nie więcej niż 10 lat. Jeśli pies jest starszy, może wystartować dopiero po okazaniu zaświadczenia od lekarza weterynarii o braku przeciwskazań do startu. Organizatorzy dopuszczają udział jednego zawodnika z maksymalnie dwoma psami. Pupil musi być trzymany na smyczy, a każdy z uczestników jest zobowiązany do posiadania książeczki zdrowia psa z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie, miski oraz wody dla psa, a także otrzymanej od organizatorów karty uczestnictwa.

Przypomnijmy, że Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA" powstało w 1994 roku. Priorytet w działalności organizacji stanowi prowadzenie Społecznego Schroniska dla Zwierząt im. św. Franciszka z Asyżu w Rudzie Śląskiej, które istnieje od 1996 roku. Miesięcznie miasto, na podstawie umowy na „Realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Ruda Śląska”, na działalność schroniska przekazuje około 40 tys. zł. Poza tym instytucja utrzymuje się dzięki pomocy sponsorów, tj. firm oraz osób prywatnych, wspomagających materialnie jej działalność. – Nasze potrzeby są zawsze takie same: karma sucha i mokra, smakołyki i zabawki dla zwierząt, środki czyszczące i dezynfekcyjne – mówi Beata Drzymała – Kubiniok. Aktualnie w schronisku przebywa ok. 80 psów i ok. 30 kotów, ponadto żółw i dwie papugi.


Komentarze