Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Psi problem

22-09-2017, 12:50 Agnieszka Lewko

Psie nieczystości na trawnikach, skwerach  i chodnikach to problem, który już od dawna trapi mieszkańców Rudy Śląskiej. Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zasygnalizowała, że sprzątanie po swoim pupilu nie dla wszystkich jest oczywiste.

- Właściciele psów są zobowiązani do posprzątania po swoich pupilach. Jeśli tego nie zrobią, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych lub grzywną do 5000 złotych, którą może wymierzyć sąd - podkreśla Henryk Szydłowski, kierownik referatu dzielnicowych rudzkiej Straży Miejskiej. - W naszym mieście niesprzątanie po psach jest sporym problemem, a strażnicy często nakładają mandaty albo pouczają właścicieli psów - dodaje.

W różnych częściach miasta znajdują się specjalne pojemniki na psie odchody, jednak warto zapamiętać, że można wrzucać  je także do zwykłych koszy na śmieci. Poza tym już niedługo na terenie miasta pojawi się aż 700 tysięcy worków na psie odchody.

- Worki będą dostarczone do Urzędu  Miasta Ruda Śląska do 31 października 2017 roku.  Worki te są dostępne bezpłatnie w Biurze Obsługi Mieszkańców oraz administracjach spółdzielni mieszkaniowych - informuje Ewa Wyciślik, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa Urzędu Miasta Ruda Śląska. - Osoby, które posiadają zwierzęta domowe powinny niezwłocznie usunąć zanieczyszczenia pozostawione w budynkach użytku publicznego, a także na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, przejściach podziemnych, zieleńcach, skwerach i w parkach. Nie dotyczy to jednak osób niepełnosprawnych korzystających z psów  przewodników - dodaje.


Komentarze