Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

„Przystań” w rękach mieszkańców

26-04-2022, 12:15 Joanna Oreł

Sobotnia słoneczna pogoda sprzyjała rudzkim społecznikom, którzy postanowili uporządkować teren wokół kochłowickiej „Przystani”. Z kolei w najbliższy weekend zorganizowana zostanie akcja sprzątania lasku wokół tzw. polany w Halembie oraz okolic ulicy Skośnej.

Kochłowicka ,,Przystań” ma potencjał i wielu mieszkańców darzy to miejsce sentyment, jednak od lat miejsce to niszczeje, podobnie zresztą jak tereny dookoła ośrodka. Wkrótce minie rok (na początku czerwca), odkąd rozstrzygnięto konkurs na nowego dzierżawcę ,,Przystani”, co dało nadzieję na reaktywację obiektu. Natomiast jeżeli chodzi o pobliski pokopalniany basen, który przez wiele lat nie był użytkowany, sprawy w swoje ręce postanowili wziąć społecznicy. Akcję oczyszczania niecki basenowej w minioną sobotę (23.04) zorganizował radny miasta Łukasz Wodarski. – Bardzo dziękuję fantastycznym ludziom za niesamowitą energię i kawał dobrej roboty. Przed nami ostatni i najtrudniejszy etap, czyli rozwiązanie problemu przepływającej wody przez nieckę basenową oraz zasypanie niecki kruszywem i ostatecznie piaskiem. Teraz jest także czas na rozmowy i podejmowanie kluczowych decyzji z dzierżawcami tego terenu – zapowiada radny Łukasz Wodarski.

Po oczyszczeniu niecki i zasypaniu jej w planach jest stworzenie przy ,,Przystani” kompleksu boisk do sportów plażowych. W najbliższym czasie społecznicy planują także akcję sprzątania lasku wokół polany w Halembie oraz okolic ulicy Skośnej na Halembie. Start w sobotę o godz. 10 przy placu zabaw.


Komentarze