Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

“Przystań” w końcu dostanie szansę?

09-06-2021, 13:37 Joanna Oreł

 

Nadleśnictwo Katowice rozstrzygnęło konkurs na dzierżawę ośrodka “Przystań” w Kochłowicach. Nowy zarządca będzie tam prowadził działalność gastronomiczną, a to oznacza, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt ten odzyska dawny blask i znów będzie tętnił życiem!

Pomimo tego, że “Przystań” ma potencjał i wielu mieszkańców darzy to miejsce sentyment, nie ma ono szczęście w ostatnich latach. Najpierw osoba, która wygrała przetarg na reaktywację ośrodka, wycofała się ze swoich planów. Równocześnie miasto wypowiedziało umowę dzierżawy terenu, na którym stoi “Przystań” Lasom Państwowym po to, aby umożliwić przyszłemu nabywcy rozmowy z LP. Z kolei Nadleśnictwo Katowice wezwało miasto do uporządkowania gruntów przy ul. Księżycowej 7 w Kochłowicach, a co za tym idzie - likwidacji obiektu. W końcu w marcu tego roku udało się przełamać impas i zawarto porozumienie w sprawie przekazania budynków ,,Przystani” Lasom Państwowym. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w tej sprawie. - Nadleśnictwo Katowice zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami ogłosiło przetarg na dzierżawę “Przystani” w Kochłowicach. Było to możliwe dzięki podpisaniu z miastem umowy o przekazaniu tzw. nakładów Lasom Państwowym - poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer.

18 maja Nadleśnictwo Katowice ogłosiło konkurs na prowadzenie “Przystani”, a dokładnie - na dzierżawę zespołu obiektów gastronomicznych wraz z gruntem i infrastrukturą towarzyszącą pod prowadzenie działalność gastronomicznej. Zgłosiły się trzy firmy - ART IN Spółka Cywilna Krzysztof Kasprzyk, Tomasz Bartniczak; ALARMA GROUP Sp. z o.o. oraz Rental Factory Sp. z o.o., AKUKU Sp. z o.o., Fundacja Integracji i Kreatywności AKUKU (jako jeden podmiot). Na początku czerwca rozstrzygnięto konkurs - nowym dzierżawcą “Przystani” będzie firma ALARMA GROUP z Rudy Śląskiej. Komisja konkursowa uznała tę ofertę za najlepszą ze względu na najwyższą cenę (ok. 8 tys. zł). Czy to się przełoży na reaktywację ośrodka? Czas pokaże.

 


Komentarze


21-10-2021, 12:02
rudziak napisał(a):

i co ? urzedasy dalej utrudniają rozpoczęcie działalności........dalej nic nie ma. WSTYD

14-06-2021, 18:54
Esebk napisał(a):

Kwota dzierżawy bardzo wysoka...powodzenia

14-06-2021, 14:44
Niela napisał(a):

Było by cudnie...jeżeli jest taki plan o reaktywizacje Przystani...tylko wprowadzić od razu....przepisy o kulturę i aby śmieci zabierać ze sobą do domu A nie zostawiać w lesie....czyli kultura .