Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Przykry zapach w murach ZSP nr 2

12-01-2018, 12:07 Agnieszka Lewko

O nieprzyjemnym zapachu unoszącym się wewnątrz budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 poinformowali nas uczniowie placówki, którzy obawiają się, że zagraża on ich zdrowiu.

- Szkoła jest stara. Czuć w niej grzyb. Okropnie. My, uczniowie, wstydzimy się wyjść ze szkoły do autobusu. Przychodzimy do domu, a rodzice nam prosto z mostu mówią ze śmierdzimy - informuje Paulina, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. - Były podejmowane różne próby, aby szkoła z tym coś zrobiła. Dyrektorka wszystkie prośby oddala. Sanepid powiedział ze to nie zagraża naszemu życiu. Owszem teraz nie, ale gdy będziemy starzy wszystko wyjdzie. Próbowaliśmy już wielu metod,  aby ktoś się tym zajął. Niestety nie działa - dodaje.

Dyrekcja szkoły nie pozostaje jednak obojętna na sygnały płynące od uczniów i rozpoczęła działania w celu wyeliminowania przykrego zapachu.  - Sprawa jest w toku. Cały czas działamy, żeby zlikwidować ten problem, ale grzyba na szkole nie ma. Jednak  skoro uczniowie zgłaszają taki problem, to trzeba go zlikwidować - wyjaśnia Lidia Sładkowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

O problemie został poinformowany także rudzki Urząd Miasta, który obecnie diagnozuje problem, jednak jeszcze nie podjęto decyzji o jego rozwiązaniu.  - Problem jest nam znany i co warte podkreślenia – nie jest następstwem termomodernizacji budynku. Przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta byli na miejscu jeszcze na początku grudnia ubiegłego roku i stwierdzili, że pomieszczenia po starej kotłowni wymagają remontu. Najpierw jednak musimy wykonać odpowiednią dokumentację. Od tego będzie zależał zakres remontu - tłumaczy Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ruda Śląska.


Komentarze


12-01-2018, 20:03
Wizolka napisał(a):

Śmierdzi nowe ciuchy na wf do wyrzucenia mimo że wyprane to i tak zapach pozostaje gdzie sanepid jak te dzieci mają tam się uczyć

12-01-2018, 14:52
Mama napisał(a):

Bóle głowy ,zapach taki że jak córka wchodzi do domu to po zapachu czuc ze wrócila.Codzienne mycie głowy i pranie ubran nic nie daje.Wiec niech ktos sie tym zajmnie