Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Przewodnicząca Rady Miasta nietrzeźwa prowadziła samochód?

23-11-2019, 14:46 admin

Prokuratura Rejonowa Katowice-Północ poinformowała w piątek (22.11), że nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Aleksandrze S. podejrzanej o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Nieoficjalnie mówi się o tym, że chodzi o przewodniczącą rudzkiej Rady Miasta.

Sprawa dotyczy zdarzenia z października tego roku. - Na terenie Katowic kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy policji. Przeprowadzone pierwsze badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,29 mg/l, a drugie 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformowała katowicka Prokuratura.

Według jej doniesień - Aleksandra S., po przedstawieniu zarzutów, przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. W komunikacie napisano, że podejrzana pełni i pełniła w przeszłości liczne funkcje publiczne w województwie śląskim. 

Tak właśnie jest w przypadku przewodniczącej rudzkiej Rady Miasta, która w ubiegłorocznych wyborach samorządowych kandydowała na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. Natomiast w latach 2005–2010 była wiceprezydentem naszego miasta, a następnie wiceprezydentem Świętochłowic. Była także wiceprezesem Funduszu Górnośląskiego. Udało nam się uzyskać w tej sprawie komentarz ze strony przewodniczącej Rady Miasta. - Złożyłam wyjaśnienia. Ja przed wyjazdem badałam się alkomatem. Alkomat wykazał 0,0. Okazało się, że alkomat miał ponad rok i nie był kalibrowany - powiedziała przewodnicząca RM Ruda Śląska. 


Komentarze


25-11-2019, 22:35
Max napisał(a):

Pani skowronek jest chyba z PO i zapomniała że policja pod ministrem z PiS więc chętnie to ujawnią jak najgłośniej się da a jeszcze wiadomości rudzkie pod dyktando obecnej prezydent więc sprawa będzie głośna jak się domyślam

25-11-2019, 22:29
Andrzej napisał(a):

Czemu ukrywać nazwiska ludzi stwarzający zagrożenie na drogach a tym bardziej urzędników skoro pani skowronek taka niewinna to czemu nazwisko ukrywa