Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Próbują dać szczęście potrzebującym

25-11-2020, 11:30 Joanna Oreł

W tym roku wolontariusze akcji ,,Szlachetna Paczka” i darczyńcy po raz 20 wspomogą kilka tysięcy rodzin w całej Polsce. W Rudzie Śląskiej obdarowanych zostanie ponad 40 rodzin. Aktualnie jest otwarta baza rodzin, z której ludzie dobrych serc mogą wybrać i wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

W Rudzie Śląskiej akcja ,,Szlachetna Paczka” odbywa się po raz dziesiąty. Tegorocznym hasłem kampanii jest pytanie o to, „Czym jest szczęście?”. Wolontariusze w ostatnich tygodniach poznawali historie różnych rodzin (wizyty w ich domach przeprowadzono z zachowaniem wszelkich środków ostrożności) oraz ich potrzeby, po to, by stworzyć internetową bazę.

Żeby zostać darczyńcą, wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, poznać marzenia wybranej rodziny z Rudy Śląskiej i stworzyć dostosowaną do potrzeb paczkę. Następnie wolontariusz opiekujący się wybraną rodziną, skontaktuje się z darczyńcą, aby ustalić szczegóły współpracy i wesprzeć w przygotowaniu paczki. Darczyńcami są często indywidualne osoby, grupa przyjaciół, pracownicy danej firmy, czy np. uczniowie szkoły.

To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez wolontariuszy, którzy koordynują „Szlachetną Paczkę” i sprawiają, że prezenty trafiają do rodzin. – Staramy się zaspokajać podstawowe potrzeby życiowe rodzin. Są to głównie żywność, środki chemiczne, leki, ubrania, a także meble, czy sprzęt rehabilitacyjny. Odpowiadamy na konkretne potrzeby danej rodziny – podkreśla Kamila Hergesel, liderka „Szlachetnej Paczki” w naszym mieście.

W tym roku finał akcji odbędzie się w weekend 12-13 grudnia. W sumie obdarowanych zostanie ponad 40 rodzin z Rudy Śląskiej.


Komentarze