16 Czerwca – Dziś świętują: Alina, Aneta, Budzimir.

Prezydent Michał Pierończyk z wotum zaufania i absolutorium

28 maja, 2026

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni udzielili Prezydentowi Miasta Michałowi Pierończykowi wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonywania budżetu miasta na prawach powiatu za 2025 rok.

Po przedstawieniu przez Prezydenta Miasta „Raportu o stanie miasta Ruda Śląska za 2025 rok” i po przeprowadzonej debacie radni udzielili Prezydentowi wotum zaufania. Za udzieleniem opowiedziało się 18 radnych, jedna osoba była przeciw, a 5 radnych wstrzymało się od głosu.

Następnie radni 18 głosami za i jednym przeciwnym przyjęli sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu miasta za rok 2025.

Na koniec tej części obrad przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Katarzyna Irena Korek przedstawiła wniosek komisji o udzielenie prezydentowi absolutorium, opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącą powyższego wniosku i projekt uchwały w tej sprawie. Za udzieleniem Prezydentowi absolutorium głosowało 22 radnych, a jedna osoba była przeciw.

Autor wpisu

Wioletta Tkocz
Wioletta Tkocz