Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Prace przy ul. Obrońców Westerplatte trwają

09-11-2017, 12:20 Arkadiusz Wieczorek

Do naszej redakcji z interwencją trafił Czytelnik z Wirku, który zainteresował się sprawą remontu przy ulicy Obrońców Westerplatte. Zdaniem naszego Czytelnika remont nie został zakończony, a ekipy remontowe zniknęły. Okazuje się jednak, ze modernizacja będzie kontynuowana.  

– Remont był przez jakiś czas prowadzony, ale w pewnym momencie prace stanęły a nawierzchnia chodników nie wróciła do stanu sprzed prac. Czy nie powinno być tak, że po remoncie trzeba po sobie posprzątać – pyta pan Henryk

Okazuje się, że chodnik zostanie wkrótce wyremontowany. Na początek bowiem przy ulicy Obrońców Westerplatte pojawiło się nowe oświetlenie z oprawami typu LED.  Realizowana w tym miejscu inwestycja kosztowała 265 tys. – To zadanie obejmowało budowę 24 słupów aluminiowych z 26 oprawami typu LED - informuje Marcin Lis z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Ruda Śląska.  Prace związane z oświetleniem zostały już zakończone i odebrane. - Systematycznie modernizujemy oświetlenie będące w złym stanie technicznym oraz uzupełniamy je w miejscach do tej pory nieoświetlonych, z zastosowaniem energooszczędnych opraw – podkreślała prezydent Grażyna Dziedzic.

Ponadto przy budowie oświetlenia wspomnianej ulicy Westerplatte postanowiono, że w ramach prowadzonej inwestycji zostaną przeprowadzone także inne konieczne naprawy. - Na odcinku od ulicy Szyb Andrzeja do ulicy Katowickiej wymieniono już barierki oddzielające chodnik od jezdni. Ale to nie koniec.  Postanowiliśmy, że skoro prace w tym miejscu już trwają wymienimy krawężniki, które są w złym stanie technicznym, a następnie chodnik zostanie wyłożony kostką brukową. Całkowite zakończenie prac nastąpi do 30 listopada – wylicza Marcin Lis.


Komentarze


30-11-2017, 12:00
mieszkaniec szyb andrzeja napisał(a):

dzis 30.11 a prace nadal sa w dalekiej ciemnej .d......

29-11-2017, 12:29
ewa napisał(a):

co za firma to wykonuje??