Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pozytywne nastawienie

28-03-2012, 11:57 Robert Dłucik

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie.

Spoko! – właśnie tym popularnym młodzieżowym słowem dyrektor dotychczasowego Gimnazjum nr 13 Ewa Stepuch odpowiada na pytanie czy dadzą radę połączyć w jedno gimnazjum, zasadniczą szkołę zawodową oraz technikum.


Najważniejsze jest dobre nastawienie. Jeżeli dyrektorzy są nastawieni pozytywnie, ludzie pracujący w tych szkołach też – to myślę, że takie połączenie nie stanowi żadnego problemu, jeżeli od razu ustalimy określone zasady postępowania – dodaje pani dyrektor.


Od 1 września w ofercie edukacyjnej miasta pojawi się nowa placówka – Zespół Szkół Nr 5. Jej siedzibą będzie budynek obecnego Gimnazjum nr 13 w Wirku. 28 marca zorganizowano oficjalne spotkanie promocyjne dla uczniów trzecich klas rudzkich gimnazjów.


Informatyk, ekonomista, górnik oraz – pierwsza z nowości – spedytor – to kierunki w jakich będą mogli kształcić się uczniowie, którzy wybiorą technikum. Drugą nowością – chociaż należałoby właściwie napisać, że powrotem do rudzkich tradycji – będzie otwarcie zasadniczej szkoły zawodowej kształcących przyszłych górników eksploatacji podziemnej, elektryków i ślusarzy. Magnesem, który ma przyciągnąć młodych ludzi do kierunków górniczych – zarówno w technikum, jak i zawodówce – jest gwarancja zatrudnienia udzielona przez Kompanię Węglową S.A., która objęła patronat nad Zespołem Szkół nr 5.


W nowej szkole planuje się otwarcie 8 klas gimnazalnych. Kolejne 9 klas – czyli około 200 uczniów - przejdzie do Zespołu z dotychczasowego ZSP nr 3 w Halembie. – Sukcesem w szkole zawodowej będzie jeżeli otworzymy dwie klasy technikum i dwie klasy zawodowe. Jest duże zainteresowanie kierunkami górniczymi, szczególnie zasadniczą szkołą zawodową – mówi Anna Witkowska, dyrektor ZSP nr 3.


Czytaj również w gazetowym wydaniu „WR”.Foto: Robert Dłucik


Komentarze