Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Powstaną dwa nowe boiska

26-03-2019, 10:01 admin

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Czarnym Lesie oraz przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Wirku powstaną w tym roku nowe kompleksy boisk. Miasto wyłoniło wykonawców tych inwestycji. W sumie będą one kosztowały około 2,9 mln zł.

– Sukcesywnie dbamy o poprawę jakości infrastruktury sportowej przy rudzkich placówkach oświatowych. Kładziemy na to duży nacisk. Z pewnością będziemy wnioskować o dofinansowanie tych inwestycji ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. – W ramach dostępnych w budżecie środków finansowych będziemy starali się modernizować infrastrukturę sportową przy kolejnych szkołach – dodaje.

W przypadku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Glinianej 2 zakres prac obejmuje wykonanie prac przygotowawczych, budowę boisk sportowych o nawierzchni poliuretanowej, bieżni do sprintu wraz ze skocznią do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, a także strefy street workout. Dodatkowo zaplanowane jest wykonanie placu apelowego oraz schodów. Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 1,6 mln zł.

Z kolei w przypadku terenu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 przy ul. Kałusa 4 zostanie on przygotowany i powstaną tam boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówkę o nawierzchni poliuretanowej, boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy, bieżnia do sprintu oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Całkowity koszt projektu to prawie 1,3 mln zł.

W obydwu lokalizacjach zostaną zamontowane piłkochwyty, ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. W obu przypadkach teren zostanie uporządkowany, obsiany trawą, wyznaczone zostaną ciągi komunikacyjne. Zostanie wykonane ogrodzenie, rozbudowane oświetlenie terenu oraz monitoring wizyjny.

W ubiegłym roku na terenie Rudy Śląskiej powstały 3 nowoczesne kompleksy boisk: przy Szkole Podstawowej nr 13 w Bielszowicach, przy Szkole Podstawowej nr 16 w Wirku oraz przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rudzie. Dodatkowo wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 30 w Rudzie zostało gruntownie zmodernizowane. Na cztery wymienione inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie w łącznej kwocie 1 381 600 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska”.

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze