Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Powstaje nowy plac zabaw

23-10-2020, 09:44 Joanna Oreł

Trwa instalacja urządzeń na placu zabaw, który powstaje w Kochłowicach w ramach akcji „Podwórka Talentów NIVEA”. Będzie się on składał z trzech stref tematycznych oraz szeregu atrakcji do zabawy. Całość ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu.

Przypomnijmy, że plac zabaw powstanie przy ul. Dunikowskiego-Chełmońskiego 5,7,6. Lokalizacja ta wygrała w głosowaniu, które zakończyło się w czerwcu. Na Kochłowice oddano prawie 8 tys. głosów. W efekcie Nivea ufunduje kreatywny plac zabaw o wartości ok. 250 tys. zł. Będzie się on składał z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, skok w dal, a także w kapsle.

– Szczególnie podziękowania należą się pracownikom MGSM Perspektywa, którzy to z ogromnym zapałem przyjęli propozycje zgłoszenia tej lokalizacji oraz mieszkańcom, którzy do końca walczyli, aby plac zabaw Nivea powstał właśnie u nas. Teraz mam tylko jedną prośbę – do czasu zakończenia prac i oddania obiektu do użytku proszę o cierpliwość, a następnie o uszanowanie miejsca, które powstało dzięki połączeniu wszystkich sił – apeluje Rafał Wypior, rudzki radny oraz inicjator głosowania na kochłowicki plac zabaw.


Komentarze


25-10-2020, 09:48
Rudzianin napisał(a):

Proszę sobie zobaczyć,jak wygląda plac,który należy do miasta przy ulicy Wolności 32 i 32a.