Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Potrójne szczęście i potrójne wyzwanie

26-11-2021, 12:32 Joanna Oreł

Laura, Daria i Iga to dzielne dziewczynki, które przyszły na świat jako kolejne trojaczki w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Maluszki przebywają jeszcze na Oddziale Neonatologicznym, ale wkrótce mama Wiktoria zabierze je do domu w Bytomiu, gdzie obecnie mieszka. Rodzina potrzebuje naszej pomocy! W akcję od pierwszych minut zaangażowali się nie tylko rudzianie, ale mieszkańcy całej Polski.

Pani Wiktoria trafiła do rudzkiego szpitala w 28. tygodniu ciąży. Dziewczynki przyszły na świat 12 listopada. – W tej chwili dzieci są stabilne, nie wymagają już wspomaganego oddechu. Obecnie przebywają na sali zwiększonego nadzoru. Prawdopodobnie zostaną wypisane w terminie planowanego przyjścia na świat, czyli na początku stycznia – mówi Aleksandra Stępień, starszy asystent lekarz z Oddziału Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Mama trojaczków opuściła szpital, aby przygotować się na przyjęcie córeczek w domu. Jednak regularnie do nich dojeżdża, karmi dziewczynki i kanguruje je. W trakcie pobytu w rudzkim Szpitalu Miejskim okazało się, że pani Wiktoria ma trudną sytuację życiową i potrzebuje wsparcia, jeżeli chodzi o materiały higieniczne i akcesoria dla swoich córeczek. – Widząc sytuację pani Wiktorii, nasz zespół wpadł na pomysł, żeby pomóc jej na starcie po powrocie z dziećmi do domu. Opieka nad jednym dzieckiem to wyzwanie, a co dopiero nad trójką. Świeżo upieczona mama bardzo się ucieszyła, że z tej strony los się do niej chociaż trochę uśmiechnął – mówi Aleksandra Stępień.

Niezbędne rzeczy (m.in. pieluchy, chusteczki nawilżane, żele do mycia ciała, kremy przeciw odparzeniom, monitory oddechu, ubranka dziewczęce oraz pieluchy tetrowe) zostały  już zebrane, wkrótce zostaną przekazane pani Wiktorii. Obecnie prowadzona jest internetowa zbiórka na wsparcie finansowe młodej mamy (https://zrzutka.pl/ v2hdmk). Do tej pory udało się uzbierać ponad 8 tys. zł Stan na 30.11). – Opieka i wychowanie trójki dzieci to nie lada wyzwanie. Dlatego bez chwili wahania przyjęliśmy panią Wiktorię pod swoje skrzydła. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby przyłączyli się do naszej zbiórki i dali szansę Laurze, Darii i Idze na dobry, życiowy start – zachęca Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, która koordynuje zbiórkę.


Komentarze