Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Poseł Rozenek w Rudzie

14-04-2012, 18:41 Robert Dłucik

- Jesteśmy dopiero na początku długiego marszu, mamy do wykonania ogromną pracę – mówił parlamentarzysta i zarazem rzecznik prasowy Ruchu Palikota podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Rudy Śląskiej.

   Andrzej Rozenek przyjechał do naszego miasta dwukrotnie: w samo południe spotkał się z mieszkańcami w dzielnicy Godula, natomiast o 16.00 – gościł w Halembie.

   Poseł podkreślił, że jego ugrupowanie nie chce być postrzegane jako partia „od zdejmowania krzyża w sejmie” i „legalizacji marihuany”. – Wiodącym tematem są dla nas sprawy społeczne. Przygotowaliśmy na przykład projekt ustawy o zakazie eksmisji na bruk, który przeszedł do drugiego czytania. W sumie złożyliśmy dotychczas 20 projektów ustaw.

   Sporo miejsca poświęcono sprawie podniesienia wieku emerytalnego. – W klubie parlamentarnym trwa dyskusja, decyzja jest trudna. W zamian za poparcie rządowych propozycji otrzymaliśmy zapewnienie o utworzeniu Funduszu Żłobkowego, „odmrożeniu” progów pomocy społecznej oraz wprowadzeniu obowiązkowych, corocznych, bezpłatnych badań lekarskich dla osób powyżej 60 roku życia – mówił poseł.

   Andrzej Rozenek przekonywał także o konieczności wprowadzenia w Polsce modelu, w który każdy miałby zagwarantowane świadczenie emerytalne po ukończeniu konkretnego roku życia, niezależnie od tego ile lat przepracował i jakie składki odprowadzał. – Natomiast jeżeli ktoś bardzo dobrze zarabia, może zaoszczędzić pieniądze, zainwestować je w akcje lub obligacje i mieć wyższą emeryturę.

   Parlamentarzysta przyjechał do Rudy Śląskiej na zaproszenie lokalnych, działających od niespełna miesiąca struktur Ruchu Palikota. – Do wyborów samorządowych chcemy przystąpić jako w pełni ukształtowana partia i powalczyć o zdobycie władzy w miastach – zapowiedział Andrzej Rozenek.


Komentarze