Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ponad 5 mln zł dla Rudy Śląskiej! Co dzięki temu powstanie?

01-04-2021, 08:32 admin

Ruda Śląska otrzyma ponad 5 mln zł na kolejne projekty zgłoszone do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Większa część tej kwoty, czyli 4 mln zł, przeznaczona zostanie na nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 17 w Bielszowicach, który zastąpi obecny, przeznaczony do wyburzenia z powodu szkód górniczych.

Nowy budynek będzie połączony z istniejącą salą gimnastyczną, która będzie wyremontowana. Natomiast 1,05 mln zł to dofinansowanie na dwa budynki wielorodzinne z podziemną częścią garażową, które mają powstać przy ul. Bankowej. W sumie znajdą się w nich 52 mieszkania.


Komentarze


01-04-2021, 11:41
Smutna napisał(a):

A może napiszecie jak to Ruda nie dba o swój potencjał. Moje dzieci chodzą do szkoły z basenem hmm ale jako szkoła nie mogą z niego korzystać. Specjalnie zapisałam je właśnie do tej szkoły ze względu na basen, uznałam że w ramach lekcji będą miały zapewniona naukę pływania a tu co? Syn jest klasie 5 i jedynie w klasie 1 chodził na basen a córka jest w klasie 3 - ani razu nie skorzystała z basenu. Od 2 lat szkoła nie może otworzyć klasy pływackiej bo miasto nie wyraża zgody. Liczyłam że w tym roku się uda bo córka chciała iść do klasy sportowej pływackiej ale co? Znowu nic, cała szkoła zbudowana z połączeniem z basenem a miasto nie potrafi promować tego co posiada. Inne ościenne miasta potrafią a Ruda hmm nie dba o to co ma. Szkoda wielką szkoda.