Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pomóżmy Łukaszowi

03-01-2013, 13:02 Monika Herman - Sopniewska

Ma 29 lat i jest pełnym energii młodym człowiekiem. Mimo młodego wieku musi poruszać się na wózku inwalidzkim, zasilanym akumulatorem. Właśnie znajduje się w trakcie diagnostyki rzadkiego schorzenia - zespołu piramidowo-pozapiramidowego, z podejrzeniem uszkodzenia zespołu piramidowego. Choroba nie  jest jeszcze do końca zdiagnozowana. Łukasz z Nowego Bytomia był niedawno gościem na tegorocznej gali Anioły Wolontariatu. Od niedawana jest wolontariuszem, choć sam tak naprawdę potrzebuje pomocy.  Pomocy od osób, które pomogłoby mu wyjść na codzienny spacer. Mieszkając na drugim piętrze, w bloku bez windy – to dla niego niewyobrażalny wysiłek.

 

Największym problemem jest dla mnie wyjście na spacer. Oczywiście w miarę swoich możliwości odwiedzają mnie tutaj znajomi i bardzo mi pomagają. Ale ciężko jest spodziewać się, że będą oni spędzać ze mną każdy dzień. Ludzie mają po prostu także swoje życie. Barierą jest dla mnie również samodzielne poruszanie się na wózku, nawet do tego potrzebuję pomocy drugiej osoby – mówi nam Łukasz.

 

Z apelem o pomoc dla Łukasza zwróciła się Joanna Golicz – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Przystanek”.

 

- Chcemy pomóc Łukaszowi, wzruszył nas jego los. To fajny, bystry chłopak, któremu ta pomoc jest potrzebna. My staramy się jak możemy, ale są sprawy nie do przeskoczenia. Na pewno przydałoby mu się mieszkanie na parterze, to znacznie ułatwiłoby jego życie – mówi prezes Joanna Golicz.

 

Łukasz nie posiada żadnych źródeł utrzymania. Mógłby na przykład prowadzić profile facebookowe.  Założył już m. in. profil dla Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew OPP, w którym został wolontariuszem. Ale na tym nie kończą się jego zainteresowania. W 2008 roku skończył historię na Uniwersytecie Śląskim.

 

- Na chwilę obecną oczekuję na odpowiedź dwóch czasopism naukowych, w tym jednego renomowanego odnośnie publikacji artykułu poświęconego Wałowi Antonina Piusa, rzymskiemu systemowi granicznemu w dzisiejszej Szkocji. Rozważam również otwarcie własnej działalności gospodarczej dotyczącej marketingu w Internecie oraz żywo poszukuję zleceniodawców zainteresowanych stworzeniem i prowadzeniem konta na Facebooku - firm, instytucji, osób publicznych, zespołów muzycznych, sklepów, salonów urody  i.t.p. – mówi Łukasz.

 

Wszelkie wsparcie sprawi mu niewątpliwie olbrzymią radość, w tym w dużej mierze także i te materialne. Pomocne okaże się w zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych oraz pokryje koszty leczenia. Wszelkie dobrowolne i z serca płynące darowizny proszę kierować na numer konta, z dopiskiem „darowizna dla Łukasza”:


 
43 2490 0005 0000 4000 0078 6034

 

Kontakt z Łukaszem można nawiązać m. in przez portal społecznościowy: www. facebook.com/PomocLukasz .

 

 

 


Komentarze