Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policyjne działania "Smog"

01-02-2018, 08:58 admin

„Smog” - to policyjne działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Akcja ta ukierunkowana jest na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

W czwartek (1 lutego) na terenie całego kraju od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. W działania te zaangażowani są również rudzcy mundurowi. Stróże prawa będą reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Prowadzone działania mają również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze