Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjanci zatrzymali 13 poszukiwanych osób

20-02-2018, 12:03 admin

Podczas wczorajszej akcji „Poszukiwany” rudzcy policjanci zatrzymali 13 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Zatrzymani trafili już do policyjnego aresztu. Wkrótce będą przewiezieni do aresztów śledczych i zakładów karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące za popełnione przestępstwa, w tym kradzieże, włamania, pobicia, czy kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości.

Sprawcy celowo ukrywali się przed policją, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywali się u swoich znajomych lub rodziny. Często osoby poszukiwane są niezapłacone grzywny, które po kilku latach sąd zamienia na areszt. Nie zawsze są to duże sumy, zdarza się, że policjanci zatrzymują poszukiwanego, który notorycznie uchyla się od zapłacenia grzywny w wysokości 100 czy 200 złotych, ale decyzją sądu została ona zamieniona na kilka dni aresztu.

Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci wszystkich komisariatów i pionów rudzkiej komendy, prowadzone są na terenie naszego miasta kilka razy w miesiącu. Na co dzień ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani do spraw poszukiwań.

Źródło: KMP Ruda Śląska

 


Komentarze