Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjanci zakończyli spotkania z pierwszakami

15-09-2017, 12:43 KMP Ruda Śląska

Policjant rudzkiej drogówki, jak co roku na początku września przeprowadził spotkania z uczniami klas I szkół podstawowych w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” i "Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Mundurowy pojawił się z krótkimi prelekcjami w niektórych szkołach. Podczas pogadanek, wspólnie z nauczycielami, uczył bezpieczeństwa na drodze.

Policjant realizujący założenia kampanii „Bezpieczna Droga do Szkoły” i "Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" przeprowadził prelekcje w których udział wzięło ponad 600 uczniów z 35 rudzkich klas pierwszych. Mundurowy omówili z dziećmi podstawowe zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem przy drodze. Stróż prawa uświadomił maluchom jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Dzieci zapewniały, że mają różnego rodzaju odblaski i noszą je na tornistrach i ubraniach, tak aby być widocznym na drodze.
Policjant zwrócił się również do pierwszoklasistów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. W trakcie rozmów dzieci same opowiadały policjantom, że rodzice wożą niektóre z nich bez fotelików i zapiętych pasów. Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć!


Komentarze