Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Polana pięknieje

27-06-2019, 11:14 Joanna Oreł

W lipcu ma zakończyć się drugi etap zagospodarowania polany przy ul. Gałczyńskiego w Halembie. Dla mieszkańców powstał już plac zabaw, a teraz przyjdzie czas na siłownię na powietrzu. Wszystko więc wskazuje na to, że kultowe dla rudzian miejsce, zmieni swoje oblicze.

Niedawno zrealizowany został pierwszy etap inwestycji, w ramach którego Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasz Dom” wybudowała plac zabaw wraz z częścią sportową, czyli boiskiem do koszykówki oraz do piłki nożnej. Ponadto zamontowano oświetlenie. Z kolei w drugiej połowie maja podczas walnego zgromadzenia członków spółdzielni zapadła decyzja, by przeznaczyć pieniądze na kontynuację zagospodarowania polany.

W ramach drugiego etapu inwestycji powstanie siłownia zewnętrzna z takimi urządzeniami jak m.in. biegacz, wahadło, orbitrek, wioślarz, czy ławka. – Dodatkowo cały teren zostanie doposażony w obiekty małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery) oraz w zieleń oddzielającą poszczególne strefy terenu sportowo-rekreacyjnego – zapowiada Bogdan Chmielewski, zastępca prezesa zarządu ds. technicznych w GSM „Nasz Dom”. – Po zakończeniu prac, o których mowa powyżej, ze strefy rekreacyjno-sportowej stworzonej na terenie polany będą mogły korzystać zarówno dzieci, ciesząc się różnorodnymi urządzeniami zabawowymi, jak i dorośli oraz osoby starsze w celu poprawy kondycji i stanu zdrowia – dodaje.

Drugi etap inwestycji będzie realizowany do końca lipca. Następnie, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, kompleks zostanie otwarty.


Komentarze