Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pokochać przeznaczenie

07-06-2012, 23:02 Monika Herman - Sopniewska

W DK Bielszowice odbyła się promocja tomiku poezji „Pokochać przeznaczenie” autorstwa zmarłej Krystyny Grunszel. Autorka wierszy -  aktywna działaczka obywatelska w ruchu Amazonek, umarła 30 kwietnia -  mając 48 lat. Nie doczekała wydania tomiku, choć wiedziała, że jej wiersze się ukażą i bardzo się z tego cieszyła. Zmarła z powodu choroby nowotworowej.

- To spotkanie powinno być radosne, a jest smutne. Bo wydaliśmy jej tomik poezji  i spóźniliśmy się o te 10 dni, których zabrakło, by na własne oczy mogła zobaczyć własny tomik poezji. Zmarła  na raka piersi, ale umierając miała świadomość, że ta książka się ukaże i niezmiernie ją to cieszyło. Ja byłem dość sceptyczny, co do niektórych jej wierszy, dręczyłem ją, po to, żeby ta książka była dobra. Wiedziałem, że ona umrze i do końca współpracowaliśmy i cieszy mnie to, że teraz wielu ludziom te wiersze się podobają – mówił Adam Podgórski z Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew OPP.

- Ona była bardzo ciepłą osoba, cierpiała bardzo, ale nigdy tego nie pokazała. Była wiceprezesem naszego stowarzyszenia,  dużo nam pomagała, robiła filmy,  tworzyła naszą stronę internetową. Była bardzo aktywną, radosną kobietą. Bardzo nam jej brakuje – mówiła Teresa Wilczek, prezes Rudzkiego Klubu Amazonek Relaks.

Na spotkaniu obecni byli wydawcy książki – przedstawiciele Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew OPP, Rudzkiego Klubu Amazonek Relaks oraz rodzina zmarłej autorki.

 


Komentarze