Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pokazali, czym jest bezpieczny Internet

16-02-2018, 13:17 Joanna Oreł

Już po raz szósty Szkoła Podstawowa nr 20 w Kochłowicach zorganizowała konkurs „Bezpieczny Internet”, który adresowany był do uczniów szkół podstawowych z Rudy Śląskiej. Zadaniem było przygotowanie plakatu w wersji elektronicznej, którego tematyka miała być związana z bezpiecznym i świadomym poruszaniem się w sieci.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 99 prac z 11 szkół. – Z tego względu, że najlepiej uczymy się poprzez doświadczenie i działanie, postanowiliśmy właśnie tak uświadamiać najmłodszych, jak bezpiecznie surfować po sieci i unikać zagrożeń, które na nas tam czyhają – wyjaśnia Katarzyna Szuba, dyrektorka SP nr 20. – Ponadto dzięki temu, że dzieci miały za zadanie przygotować pracę w wersji elektronicznej, mogły rozwinąć umiejętności w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami oraz programami graficznymi – dodaje.

Pierwsze miejsce zajęła Weronika Medina, drugie Aleksandra Salzberg, a trzecie miejsce na podium wywalczył Daniel Ziółkowski. – Trzeba przyznać, że pomysły uczestników z roku na rok są coraz śmielsze, a dzieci coraz bardziej świadome – podsumowuje Katarzyna Szuba.


Komentarze