Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pojadą do Warszawy

24-04-2012, 09:38 Administrator WR

Ogromne wyróżnienie spotkało uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Lompy w Czarnym Lesie. Zostali oni zaproszeni do udziału w oficjalnych uroczystościach z okazji Święta Flagi, które 2 maja odbędą się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Tego dnia przedstawiciele wybranych instytucji odbiorą biało – czerwone flagi z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

- Cieszymy się bardzo. Kształtowanie uczuć patriotycznych wśród uczniów to podstawowy element w pracy naszej szkoły. W 2010 roku odpowiedzieliśmy na apel Prezydenta RP, by święta państwowe przeżywać w radosny sposób. Zorganizowaliśmy na przykład akcję z kotylionami, rozdawaliśmy je nie tylko wśród naszej szkolnej społeczności, ale również mieszkańcom dzielnicy. Przygotowaliśmy także „żywą flagę”. Wszystkie działania dokumentowaliśmy na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ponadto jeden z naszych uczniów Jakub Zaleski napisał list do Prezydenta RP, w którym opisał całą akcję. Będziemy promować Rudę Śląską w Warszawie. Myślę, że to będzie duże przeżycie dla naszych uczniów i wspaniała, twórcza lekcja patriotyzmu – mówi Grażyna Kukiełka, dyrektor SP nr 4.

W uroczystościach weźmie udział 17 szkół z całej Polski, w tym tylko 3 szkoły podstawowe. Władze miasta reprezentować będzie w stolicy wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Komentarze