Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Podwójny jubileusz

28-01-2019, 15:17 Joanna Oreł

100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia i 15-lecie Powiatowego Urzędu Pracy z siedzibą w Rudzie Śląskiej było okazją do podsumowania tych lat oraz zorganizowania jubileuszowej konferencji. Uczestniczyli w niej pracodawcy i pracownicy, którzy skorzystali z różnorodnych form wsparcia, jak również przedstawiciele firm szkoleniowych oraz jednostek współpracujących z rudzkim urzędem pracy.

Wydarzenie zorganizowano w nieprzypadkowym terminie, bowiem to 27 stycznia obchodzony jest Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, bo też i tego dnia 100 lat temu zostały one powołane dekretem Józefa Piłsudskiego. Z kolei 15 lat temu (w 2004 r.) rudzka część Powiatowego Urzędu Pracy przeniosła się do naszego miasta ze Świętochłowic. - Ostatnie 15 lat jest czasem bardzo intensywnym, ale i niezwykle owocnym. Przez lata wyzwania się zmieniały, jednakże wiedzący o tym, jak różnorodna jest grupa zarówno osób bezrobotnych, jak również przedsiębiorców - naturalnych partnerów, Powiatowy Urząd Pracy w celu poszerzenia swojej oferty skierowanej do tych grup, stale pozyskuje dodatkowe środki na realizację projektów - podkreśla Beata Płaczek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej.

I tak - od 2004 r. rudzki PUP uzyskał ponad 62,7 mln zł na realizację 95 projektów. Na przykład - dzięki staraniom “pośredniaka” ponad 1100 osób bezrobotnych założyło własne firmy. - Rudzki urząd pracy nieustannie wykracza poza katalog obligatoryjnych zadań, realizując czy to badania, czy konferencje oraz różnorodne projekty. W tej chwili grupa odbiorców działań rudzkiego PUP-u to nie tylko osoby bezrobotne, czy pracodawcy, ale również uczniowie oraz pracownicy rudzkich firm i instytucji - zaznaczyła w trakcie konferencji wiceprezydent miasta Anna Krzysteczko.

Poza podsumowaniem w trakcie konferencji był czas na zaprezentowanie doświadczeń długoletnich pracowników PUP-u, czy też mogli się oni pochwalić swoimi talentami i pasjami.


Komentarze