Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Poczwórne szczęście

25-04-2013, 14:48 Monika Herman - Sopniewska

Jako pierwsza na świat przyszła Mania,potem Natasza, Jagoda i Antosia – dzisiaj po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej urodziły się czworaczki. Ich rodzice Michał i Żaneta Leks na poród przyjechali z Sosnowca, bo jak mówią Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej to najlepsze i najbezpieczniejsze miejsce dla ich nowo narodzonych dzieci.Szok i szczęścietak można określić to co czujemy teraz – mówi Michał Leks, dumny ojciec czterech córek.


Lekarz nam doradził poród właśnie tutaj.Nie wyobrażałem sobie, że mogłyby urodzić się w innym miejscu. Dzieci czują się dobrze, żona dochodzi do siebie, ale jesteśmy niezmiernie szczęśliwi – dodaje pan Michał.

 

 

Dziewczynki urodziły się w siódmym miesiącu ciązy. W zwykłym szpitalu ich przyjście na świat nie byłoby możliwe. Szpital musi być wyposażony w bardzo dobrą kadrę położników, lekarzy. Potrzebne jest również zaplecze w zakresie intensywnej terapii.

 

 

Dzieci jak na swój stopień dojrzałości, masy ciała, doby życia – mają się dobrze. Dziewczynki urodziły się z wagą około 1 kilograma i pozostaną w szpitalu około 2 miesiące. Zostaną dopiero wypisane przy masie ciała około 2 kilogramów. W tej chwili wszystkie mają zespół zaburzeń oddychania związanych z wcześniactwem i ta pomoc oddechowa powinna potrwać jeszcze około tygodnia. Później przed nami jest okres rozkarmiania, bo te dzieci muszą troszkę urosnąć – mówi prof. Janusz Świetliński, ordynator Oddziału Neonatologicznego Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.


Komentarze


27-04-2013, 20:50
Kasia napisał(a):

Gratulacje dla rodzicow, zrdowka dla maluszkow i duzo, duzo wytrwalosci i wsparcia innych buziaczki

26-04-2013, 10:00
ona napisał(a):

gratuluje pociechy niech czybko wracaja do zdrowia i duze gratulqacja dla zony za wyczylamosc:)

25-04-2013, 23:28
Todes napisał(a):

LUDZIE! Nie przesadzajcie!! Są granice i podobne zdjęcia chyba nie dobry pomysł - musimy szanować intymność. Owszem sukces, owszem radość ale jeszcze jest dobro i godność dziecka....

25-04-2013, 20:32
anitta napisał(a):

rodzice doskonale wybrali szpital,dziewczynki są w najlepszych rękach,wiem co mówię bo mój syn też tam się urodził

25-04-2013, 20:31
Martyna napisał(a):

Gratuluję dziewczynek :) Imię Mania-Cudowne<3

25-04-2013, 20:23
JAdwiga napisał(a):

Szpital super opieka super rok temu urodziłam tam bliżniaczki :) lepiej nie mogliśmy trafić :) Gratulacje dla rodziców

25-04-2013, 16:51
Ewaa27 napisał(a):

Gratulacje dla rodziców :)