Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

PLATYNOWY LAUR

17-01-2012, 10:51 Robert Dłucik

Wręczenie Laurów Umiejętności i Kompetencji to jedna z najważniejszych imprez w regionie. W tym roku galę „Śląskich Oscarów” zorganizowano już po raz dwudziesty. Wśród nagrodzonych znalazł się również prof. dr hab. Krzysztof Sodowski – ordynator oddziału ginekologiczno – położniczego Szpitala Miejskiego oraz prezes fundacji „Godula Hope”.

Za niezwykle cenną inicjatywę powołania Fundacji na rzecz rozpoznawania chorób nowotworowych u kobiet; za pełne poświęcenia i energii prowadzenie tej Fundacji od 1997 roku oraz rozwijanie bazy medycznej; za umiejętne pozyskiwanie środków finansowych na zakup najnowszej aparatury w celu poprawienia jakości leczenia; za doskonalenie kadr lekarskich i pielęgniarskich; za stworzenie komfortowych warunków pacjentkom Oddziału Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz za popularyzację wiedzy o zdrowiu kobiety w mediach - w ten sposób Kapituła uzasadniła przyznanie Platynowego Lauru prof. Krzysztofowi Sodowskiemu.

- To wspaniałe wyróżnienie i myślę, że każdy człowiek czeka na taką chwilę, kiedy zostanie doceniony, zauważony i wyróżniony. I myślę, że właśnie to wyróżnienie jest dowodem na to, że przez 16 lat pracy w tutejszym szpitalu stworzyliśmy coś naprawdę niezwykłego, co dostrzegła Kapituła przyznająca Laury Umiejętności i Kompetencji. Ten Laur jest zatytułowany „Pro Publico Bono”, czyli dla tych, którzy stworzyli coś dla społeczeństwa. My stworzyliśmy największy Program Wczesnego Rozpoznawania Raka Jajnika w Europie. To ponad 40 tysięcy kobiet, które są pod stałą kontrolą. W Rudzie Śląskiej stworzyliśmy największy ośrodek diagnostyki prenatalnej. Jest to wiodący ośrodek w Polsce i dzięki niemu do klinicznego oddziału w Rudzie Śląskiej trafiają kobiety z połowy Polski. To są panie, które mają problemy z ciążą i którym pomagamy tutaj dzięki doskonałemu personelowi i dzięki sprzętowi, który pozyskaliśmy na ten oddział. No i stworzyliśmy oddział intensywnej opieki noworodka, który obecnie również jest wiodącym ośrodkiem na Śląsku. Ten Laur to również podziękowanie dla całego wspaniałego zespołu, z którym pracuję od 16 lat – mówi prof. Sodowski.

W gronie osób nagrodzonych Laurem Kompetencji i Umiejętności znaleźli się w tym roku między innymi: przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso oraz premier Donald Tusk.

 


Komentarze