Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Plac zabaw tymczasowo zamknięty

15-01-2020, 10:11 Joanna Oreł

Krótko mogli nacieszyć się mieszkańcy Halemby placem zabaw na tzw. polanie przy ul. Gałczyńskiego, który w ubiegłym roku wybudowała spółdzielnia „Nasz Dom”. Pod koniec 2019 r. został on zamknięty. Mieszkańcy postanowili interweniować w tej sprawie w naszej redakcji. Na szczęście sytuacja ta jest tymczasowa.

Przypomnijmy, że w ramach trwających w ubiegły roku GSM „Nasz Dom” wybudowała plac zabaw z boiskiem do koszykówki oraz do piłki nożnej, a także urządzeniami do zabaw dla dzieci oraz siłownią zewnętrzną dla wszystkich mieszkańców. I to właśnie brak możliwości korzystania z siłowni sprawił, że halembianie zainteresowali się, dlaczego plac zabaw został zamknięty. – W grudniu pogoda była jeszcze łaskawa i mieliśmy kilka słonecznych dni, kiedy to można było poćwiczyć na urządzeniach. Niestety okazało się, że siłownia została zamknięta – zgłosił nam pan Henryk, mieszkaniec Halemby.

Okazuje się, że sytuacja jest przejściowa i na wiosnę plac zabaw znów będzie dostępny. – Informujemy, że dostęp do ogrodzonego placu zabaw przy ul. Gałczyńskiego 4 (tzw. polana) został zamknięty od dnia 15.12.2019 r. ze względu na bezpieczeństwo jego użytkowników – wyjaśnia Grażyna Szyguła z GSM „Nasz Dom”. – Ma to na celu ograniczenie korzystania z urządzeń zabawowych i rekreacyjnych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jakim jest okres zimowy. Śliskie i oblodzone urządzenia stwarzają zagrożenie dla korzystających z nich użytkowników – dodaje. Plac zabaw przy ul. Gałczyńskiego 4 ma zostać otwarty po przeprowadzeniu przeglądu. GSM ,,Nasz Dom” zapowiada, że korzystanie z obiektów będzie możliwe od początku marca. 


Komentarze