Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Plac zabaw przy koksowni Orzegów już zniszczony

31-03-2021, 14:49 Joanna Oreł

W ubiegłym tygodniu otwarty został zrekultywowany teren po dawnej koksowni w Orzegowie. Niestety, obiekt nawet tydzień nie ostał się bez aktów dewastacji. W poniedziałek (29.03) zniszczony został płot przy placu zabaw.

W ramach prac na terenie orzegowskiej koksowni (ul. Hlonda 45) odnowiono m.in. historyczne obiekty poprzemysłowe, oczyszczono glebę z niebezpiecznych substancji oraz stworzono miejsca do wypoczynku, edukacji, zabawy i rekreacji - m.in. taras widokowy, ścieżki dydaktyczne oraz dwa place zabaw. I to właśnie przy tych ostatnich obiektach na początku ubiegłego tygodnia (w poniedziałek, 29 marca) ośmioosobowa grupa młodzieży zdewastowała płot. - Na szczęście, dzięki zamontowanemu monitoringowi, udało się sprawców zatrzymać. Są to młodzi ludzie w wieku od 17 do 20 lat. Analizujemy obecnie zapis monitoringu. Sprawcy będą odpowiadać za zniszczenie mienia albo pokryją koszty uszkodzeń - poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Niestety jednak to nie pierwszy raz, kiedy nowo otwarty obiekt jest dewastowany. Podobny los spotkał plac zabaw, który utworzony został na zrewitalizowanej hałdzie w Wirku (Góra Antonia). Pierwszy raz wulgarne napisy pojawiły się w tym miejscu niespełna trzy miesiące po oddaniu obiektu do użytku. Później plac zabaw jeszcze kilka razy był demolowany.


Komentarze