Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Plac Niepodległości do naprawy

07-03-2024, 13:31 Joanna Oreł

W październiku 2022 roku do użytku oddany został zrewitalizowany Plac Niepodległości w Goduli. Niestety, po ok. 1,5 roku od zakończenia inwestycji pojawiły się pierwsze uszkodzenia w jego nawierzchni.

Interwencję w tej sprawie zgłosił jeden z mieszkańców. – Kiedyś robiono inwestycje, które wytrzymywały wiele lat, a tu po roku są pierwsze dziury. Wygląda to tak, jakby część dziur była w trakcie naprawy, a część jeszcze przed – poinformował pan Henryk.

Wspomniane dziury w nawierzchni Placu Niepodległości znajdują się w pobliżu kwietnika oraz pomnika. Sprawa jest znana miastu i wykonawcy. Gwarancja z jego strony na rewitalizację Placu Niepodległości obowiązuje do 20 października 2027 roku. – Firma Hydrobud z Chorzowa po zgłoszeniu reklamacyjnym zadeklarowała wykonanie napraw w ramach udzielonej gwarancji po okresie zimowym w dogodnych warunkach pogodowych – zapewnia Jacek Morek, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Przypomnijmy, że w ramach rewitalizacji Placu Niepodległości m.in. uporządkowano zieleń, wybudowano fontannę, kawiarnię, utworzono ławeczkę Karola Goduli oraz zainstalowano granitową kulę poruszaną wodą pod ciśnieniem. Przeprowadzono też prace konserwatorskie i restauratorskie kwietników oraz pomnika św. Jana Nepomucena. W ubiegłym roku inwestycja ta została ogłoszona najlepszą przestrzenią publiczną w woj. śląskim w kategorii „przestrzeń publiczna”.


Komentarze