Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pierwszy przypadek koronawirusa w Rudzie Śląskiej

19-03-2020, 10:14 Joanna Oreł

Mamy pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Rudzie Śląskiej. Poinformowano o tym w środę (18.03). Chory mężczyzna czuje się w miarę dobrze, więc nie było potrzeby jego hospitalizacji. Ponadto od kilku dni razem z najbliższymi przebywa na kwarantannie i tak będzie dalej.

- Chcę też podkreślić, że rudzki sanepid dysponuje już listą osób, z którymi mężczyzna miał kontakt. Z informacji tych wynika, że zaraził się od bliskiej osoby. Wśród osób z którymi miał kontakt, oprócz rodziny, jest tylko jedna osoba z Rudy Śląskiej. Co ważne mężczyzna ten nie pracuje w naszym mieście. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy podać informacji, gdzie mieszka - poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer, dodając, że obecnie w Rudzie Śląskiej 100 osób przebywa na domowej kwarantannie. Na tej liście są mieszkańcy z różnych dzielnic miasta.

Aby zapobiec tworzeniu się skupisk i zapobiec rozprzestrzeniania się koronawirusa władze miasta zadecydowały w środę o zamknięciu miejskich placów zabaw. - Apeluję, by dzieci wychodziły z domu tylko pod opieką dorosłych. Wiem, że w ostatnich dniach mamy piękną pogodę, ale niedopuszczalne jest, by dzieciaki przebywały na dworze bez opieki, z grupą rówieśniczą. W sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne - uzasadniła decyzję prezydent Grażyna Dziedzic.


Komentarze


21-03-2020, 00:29
Mieszkaniec kaszlący napisał(a):

Wysoka podatność na COVID-19 rośnie również skażając powietrze. Płuca szybciej padają ofiarą przez Januszy, którzy palą węglem w domach.

20-03-2020, 12:20
moto wariatka napisał(a):

Gdyby ludzie przestrzegali zaleceń to nie było by tyle zachorowań. Ale z tego co widać to mają to w dupie. Najgorsze są starsze osoby.... Mówi się że doświadczeni są itd a nie wiedzą że przy kichaniu,kaszlu mają się zasłaniać.... MASAKRA

19-03-2020, 12:27
Ja napisał(a):

A co ze starymi omami kere chodzą po sklepach? i kucajom ludziom na kark.