Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Pierwsze narodziny w Nowym Roku

09-01-2024, 14:23 JO

Mała Ida z Katowic to pierwsze dziecko, które urodziło się w rudzkim Szpitalu Miejskim w 2024 roku. Dziewczynka przyszła na świat o godz. 2.30. Natomiast pierwszy rudzianin w tym roku – Wojciech – urodził się 1 stycznia o godz. 22.48. Mamom i ich dzieciaczkom życzymy dużo zdrowia i szczęścia dla rodzin!

– Pod koniec ciąży pojawiły się pewne komplikacje i razem z lekarzem, który pracuje w rudzkim szpitalu, stwierdziliśmy, że pobyt tutaj będzie najlepszym rozwiązaniem. Córka przyszła na świat dwa tygodnie przed terminem, jest to nasze pierwsze dziecko i jesteśmy zadowoleni z opieki na miejscu – mówi katowiczanka Adrianna Bryja, mama Idy.

W chwili urodzenia dziewczynka ważyła 2340 g i miała 47 cm. Z kolei dla Jolanty Rejnert, mieszkanki Halemby i mamy Wojtusia, był to drugi poród w rudzkim szpitalu. – Syn urodził się również wcześniej, bo termin mieliśmy na 28 stycznia, ale na szczęście wszystko jest w porządku, dziecko jest zdrowe – mówi pani Jolanta. Wojciech w dniu narodzin miał 2680 g i 50 cm.


Komentarze