Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pierwszaki ślubowały

04-10-2018, 13:57 Agnieszka Lewko

Uroczyste pasowanie na ucznia to już tradycja w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. W środę (3.10) dwudziestu dwóch pierwszaków zostało przyjętych do społeczności szkolnej podczas uroczystej akademii w swojej nowej szkole.

- Dzisiaj zostaniecie przyjęci w grono osób, które przez ostatnie lata wpisały się do wielkiej księgi naszych uczniów. Chciałabym wam życzyć, żeby wszystkie dni, które spędzicie w szkole, były tak samo piękne jak ten dzisiejszy – mówiła podczas uroczystości Katarzyna Bartoń-Lorek, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 7.

Pierwszoklasiści popisali się także swoim talentem wokalnym i recytatorskim, a później oficjalnie  zostali przyjęci do szkolnej społeczności i stali się pełnoprawnymi uczniami.

- Dzieci przygotowały uroczystą akademię i właśnie dzisiaj mają okazję zaprezentować rodzicom, jak wiele udało im się nauczyć przez te pierwsze tygodnie w szkole. Ćwiczyły wiersze i piosenki, żeby pochwalić się swoimi umiejętnościami - podkreśliła Anna Kusiak, wychowawczyni klasy pierwszej. - Nasze pierwszaki bardzo chętnie i z radością włączyły się w przygotowania - dodała.  

W tym roku w SP nr 7 na ucznia pasowanych zostało 14 dziewczynek i 8 chłopców, czyli w sumie 22 pierwszoklasistów.


Komentarze