Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pierwszaki ślubowały

05-09-2017, 13:10 Agnieszka Lewko

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 8 są już pełnoprawnymi uczniami. W poniedziałek (4.09) w placówce odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia, dzięki któremu nowi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do szkolnej społeczności.

- Podczas pasowania na ucznia w naszej szkole dzieci złożyły ślubowanie, czyli pewnego rodzaju przyrzeczenie wobec szkoły. Przyrzekały, że będą dobrymi uczniami i będą wypełniać obowiązki, które zostały nałożone na uczniów  - tłumaczy Danuta Widuch, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.

W czasie uroczystości nie zabrakło także programu artystycznego, przygotowanego przez starsze dzieci, które w ten sposób powitały swoich młodszych kolegów i umiliły im pierwszy dzień w nowej szkole.

- Przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów było bardzo radosne. Dodało im śmiałości i pomogło wejść do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 8. Ten dzień sprawił pierwszoklasistom wiele radości, a cała uroczystość bardzo im się podobała. Przezywali ją całymi sobą i z zaciekawieniem obserwowali starszych kolegów - dodała Danuta Widuch.

Po złożeniu uroczystego ślubowania uczniowie otrzymali upominki przekazane przez władze miasta.

(Foto: Szkoła Podstawowa nr 8)


Komentarze