Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pieniądze na START!

30-08-2017, 14:18 Agnieszka Lewko

W Rudzie Śląskiej rusza kolejny nabór wniosków na dotacje do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Na swój własny biznes można pozyskać w ten sposób aż 24 tys. zł. Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się 4 września o godz. 9.00 i 12.00 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej. Tylko w ubiegłym roku rudzki PUP pomógł założyć 96 nowych firm.

Zapraszam do udziału w spotkaniach wszystkie osoby, które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej – mówi Iwona Woźniak – Bagińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej. – Nasi doradcy udzielą wszystkich informacji dotyczących możliwości założenia własnej firmy, wszelkich procedur czy pozyskania wsparcia finansowego. Przygotowania do takiej działalności warto rozpocząć odpowiednio wcześniej, by jak najlepiej przygotować się do prowadzenia własnego biznesu – mówi.

Oferta skierowana jest do osób powyżej 18. roku życia, zarejestrowanych w rudzkim Urzędzie Pracy, którym został przypisany I lub II profil pomocy. Podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się 4 września, zostanie omówiony m.in. regulamin przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. - Z chęcią wszystko wyjaśnimy i omówimy szczegółowo kolejne kroki postępowania – podkreśla Paweł Karaś, kierownik Działu Projektów. Po dopełnieniu wszelkich formalności wnioskodawca będzie mógł zyskać aż 24 tys. zł.

Osoby starające się o przyznanie środków finansowych w postaci ww. dotacji będą brały również udział w warsztatach, podczas których zdobędą wiedzę, jak profesjonalnie opracować wymaganą dokumentację (wniosek wraz z załącznikami). Warsztaty odbędą się 13 i 14 września, natomiast wnioski będzie można składać między 9 a 11 października br.

Środki finansowe na założenie własnej działalności gospodarczej zostaną przyznane w ramach projektów: „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej (III)” oraz „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Ruda Śląska (III)” finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Warto dodać, że obecna stopa bezrobocia w Rudzie Śląskiej jest rekordowo niska. W lipcu br. wynosiła  4,2% , natomiast w województwie i kraju odpowiednio 5,6% oraz 7,1%.


Komentarze