Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pięć nowych pracowni w CKPiDZ

13-04-2018, 13:07 Agnieszka Lewko

Uczniowie Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Zawodowego przy ul. Glinianej 2 mogą cieszyć się z nowych sal do nauki zawodu. Zmodernizowanych i wyposażonych zostało aż 5 pracowni, w których można się kształcić w branży gastronomicznej, mechanicznej, elektrycznej, fryzjerskiej i handlowej. W piątek (13.04) nastąpiło oficjalne otwarcie tych pracowni.

- Na rynku brakuje fachowców. Ten problem występuje nie tylko w naszym mieście, ale w całej Polsce. Poradzenie sobie z nim to wyzwanie dla całego systemu oświaty. Z tego powodu ogromną wagę przywiązujemy do tego, by rudzkie technika i szkoły branżowe były dobrze wyposażone. To przyciąga do nich młodzież, która chce uczyć się w dobrych warunkach – podkreśliła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

W salach warsztatowych można uczyć się zawodu: technik usług fryzjerskich, technik elektryk, kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych, cukiernik, piekarz, wędliniarz, operator obrabiarek skrawających, mechanik-monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz sprzedawca.

 – Na specjalistów w tych branżach od kilku lat istnieje duże zapotrzebowanie wśród pracodawców. Modernizacja naszych pracowni pozwoli na podniesienie jakości kształcenia zawodowego, a tym samym na zwiększenie szans absolwentów na lokalnym i regionalnym rynku pracy - zaznaczył Jan Lomania, dyrektor CKPiDZ.


Komentarze