Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Orszak Trzech Króli

08-01-2020, 15:32 Agnieszka Lewko

W poniedziałek (6.01) ulicami miasta przeszły barwne Orszaki Trzech Króli. W ten sposób mieszkańcy obchodzili  święto Objawienia Pańskiego. Do Orszaku Trzech Króli można było przyłączyć się m.in. przed kościołem Piusa X w Rudzie czy  św. Barbary w Bykowinie. Z kolei orszak podzielony na kolor czerwony, niebieski i zielony zorganizowały parafie św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu, Ducha Świętego w Czarnym Lesie i św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Wirku.

- Bardzo podoba mi się ta inicjatywa wspólnego orszaku, w którym połączyli się wierni z trzech rudzkich parafii. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w przedsięwzięciu, które nawiązuje do pięknej tradycji - powiedziała- Monika Waniek, jedna z uczestniczek orszaku

 Orszaki połączyły się w jeden na skrzyżowaniu ulic Czarnoleśnej, Niedurnego i Chorzowskiej, a wierni wspólnie udali się do kościoła w Nowym Bytomiu, przed którym zgodnie z tradycją sprzed dwóch tysięcy lat, złożono złoto, mirrę i kadzidło nowonarodzonemu  Dzieciątku Jezus oraz uczestniczono we mszy św.


Komentarze